Zpět na » Premier League » Němec Boateng se stěhuje do Tottenhamu

Premier League - Němec Boateng se stěhuje do Tottenhamu

0

Líbilo se

31.07. - Tottenham dnes v odpoledních hodinách dotáhl do konce příchod mladého německého záložníka Kevina-Prince Boatenga z Herthy Berlín. "Možná je to nový Gascoigne," píše jeden z fanoušků v diskusním fóru BBC na adresu hráče s ghanským původem.

Odstupné za reprezentanta německé jedenadvacítky mělo zůstat utajené, ale nejčastěji se mluví o částce 5,4 milionu liber. Dvacetiletý Boateng byl zvolen nejlepším mladým hráčem Německa za rok 2006, za seniorský tým Herthy Berlín odehrál 43 utkání a radoval se ze čtyř přesných tref.

"V Německu je považován za jeden z největších talentů. I my jsme ho v něm brzy rozpoznali, proto jsme se snažili ho získat. Dal by se srovnat třeba s Aaronem Lennonem nebo Tomem Huddlestonem. Všichni jsou na tom dobře už teď a v budoucnu budou ještě lepší. Je to ofenzivní záložník, jeho největší přednost je ve fyzické síle," popisuje fanouškům novou posilu manažer Matin Jol.

"Mým cílem vždy bylo hrát v Anglii. Je mi dvacet, takže se mi sen splnil celkem rychle. Vím, že Spurs jsou týmem, který rád hraje ofenzivně. Klub chce hrát vysoko v tabulce a já chci být u toho. Premier League jsem pravidelně sledoval v televizi, je to nejpopulárnější liga na světě a já si tu podívanou vždycky užíval," neskrývá radost z přestupu Boateng, který se stal celkově sedmou letní posilou Tottenhamu.

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články