Zpět na » Premier League » Další posilou Citizens je Bulhar Petrov

Premier League - Další posilou Citizens je Bulhar Petrov

0

Líbilo se

26.07. - Bulharský křídelník Martin Petrov, o kterého se ucházela celá řada klubů z Premier League, nakonec zakotvil v rodícím se týmu Manchesteru City. Přestože za něj Atlétiko Madrid požadovalo přes šest milionů liber, jeho cena nakonec klesla na 4,7 milionu.

Osmadvacetiletý Petrov podepsal v Manchesteru tříletou smlouvu. Do uzavření celého transferu zbývá už jen vyřídit pracovní povolení. Zájem o hvězdu bulharské reprezentace měl především Tottenham, ale rychlonohý krajní hráč se nakonec stal čtvrtou letní posilou Svena Görana Erikssona v Manchesteru City.

"Pro Martina bylo hlavním faktorem to, že je tady Sven. Nebylo překvapením, že o hráče takového kalibru bojovalo tolik klubů. Já jsem absolutně nadšený, že si vybral Manchester City," prozradil vedoucí Citizens Alistair Mackintosh důvod, proč Petrov zamířil k Citizens.

Petrov je klasickým levým křídlem, je schopen nastoupit i v útoku. Kariéru začínal v CSKA Sofia, následně se přesunul do Servette Ženeva a Wolfsburgu, aby v létě 2005 přestoupil do Atlétika Madrid. To si za něj okamžitě pořídilo náhradu v podobě Portugalce Simaa z Benfiky za 13,4 milionu liber. Petrov nasbíral také přes šedesát startů za bulharskou reprezentaci. Dnes byl na tiskové konferenci představen spolu s dalším záložníkem Geovannim.

"Jsou to zkušení hráči, to je důležité. V Premier League je potřeba zkušenost a kvalita a tohle jsou prvotřídní fotbalisté. Technicky jsou na tom velmi dobře, Martinova levačka je velmi, velmi dobrá," vítal nové posily manažer Eriksson, který zároveň dodal, že nákupy ještě zdaleka nekončí.

"Ještě nekončíme, přijdou další hráči na různé posty. Nový vlastník to myslí vážně, chce vybudovat silný tým, který nebude bojovat o záchranu."

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články