Zpět na » Premier League » Já utrácet nebudu, tvrdí Wenger

Já utrácet nebudu, tvrdí Wenger

0

Líbilo se

24.07. - Fanoušci Arsenalu mohou zřejmě na nějaké posily zvučnějšího jména zapomenout. Manažer Arsene Wenger prohlásil, že se v žádném případě nehodlá přidat ke svým konkurentům, kteří utratili za posily rekordní částky v dějinách Premier League.

Přední anglické kluby už utratily nemalé částky - Manchester United asi 48 milionů liber, Liverpool přes 30 milionů. V porovnání s nimi je Arsenal s 13,5 miliony liber chudým příbuzným. O Kanonýrech se sice v posledních dnech živě spekuluje v souvislosti s investicemi od Američana Stana Kreonkeho a šéfa Formule 1 Bernieho Ecclestona, ale Wenger se odmítá na rozhazování milionů podílet. Raději se prý bude soustředit na rozvoj hráčů, které má momentálně k dispozici.

"Je neuvěřitelné, kolik peněz už se utratilo. Vypadá to, že bankovní ústavy jsou letos velice štědré. Já raději budu pracovat no rozvoji hráčů, které tu máme. Třeba jenom uprostřed zálohy máme Abou Diabyho, Denilsona, Cesca Fabregase, Mathieua Flaminiho a Gilberta. Po stranách mohou hrát Alexander Hleb, Theo Walcott, Tomáš Rosický nebo Emmanuel Eboue. Všichni tihle hráči mohou jít ještě nahoru. Svého vrcholu ještě nedosáhli. Jejich rozvoj jde stále kupředu a každým dnem jsou lepší a lepší," vysvětluje Wenger.

Velké sumy utratily prakticky všechny kluby Premier League, výjimek moc není. Také londýnští rivalové Tottenham nebo West Ham investovali do hráčského materiálu více než francouzský kouč. Wenger však nevěří, že peníze udělají tým lepší.

"Nakonec stejně může na hřišti hrát jenom jedenáct fotbalistů. A nemyslím si, že nutně musí být pravidlem to, že když utratí 50 milionů liber, tak budou mít lepší tým," dodává Wenger.

Martin Vymyslický / skysports.com/fotbalportal.cz

Nejnovější články