Zpět na » Premier League » Robben do Realu? Možná

Premier League - Robben do Realu? Možná

0

Líbilo se

23.07. - Případ nizozemské hvězdy ve službách Chelsea Arjena Robbena a španělského mistra Realu Madrid se táhne už pěkně dlouho. Poslední ozvěny přicházející ze zámoří však tvrdí, že není důvod k panice. Robben totiž nikam nepůjde.

A proč zrovna ze zámoří? Je to jednoduché. Chelsea nedávno absolvovala přípravné turné po Spojených státech amerických. Předevčírem se londýnský klub utkal s LA Galaxy a nikdo včetně nové posily kalifornského týmu Davida Beckhama, neviděl holandského záložníka ani mezi náhradníky.

Spekulace, které se nedlouho po zápase vyrojily, nebyly v této kauze ničím výjimečným. „Robben jedná s Realem. Robbenově přestupu už nic nebrání,“ vyřvávali v sobotu novináři. Všem zvěstem poté, ale rázně učinil přítrž trenér Modrých Jose Mourinho, který řekl, že jeho svěřenec měl problémy s kolenem a všechen vzniklý rozruch je podle něj zbytečný, protože Robben určitě neodejde. „Arjen je zraněný. Je tady a domů poletí s námi,“ poznamenal lodivod Chelsea.

Ovšem, kdo ví. Když se Ramon Calderon ocitl v čele „Bílého baletu“ jako prezident, zvolil si přetěžký, téměř až nadlidský úkol. Chtěl totiž do španělské metropole přivést někoho z trojice hvězdných středopolařů Kaká, Fabregase či právě Robbena. První dva jsou nyní ze hry. Kaká nepustil AC Milán. 80 miliónů eur je prý málo. Fabregas nechtěl odejít sám, takže nabídka 21 miliónů liber byla smetena ze stolu. Není tudíž divu, že třiadvacetiletý nizozemský hráč se stal středem zájmů celku ze Santiaga Bernabeú.

To, že by Chelsea mohla Robbena pustit, nemusí být pouhou utopickou myšlenkou. Vedení Blues nedávno na Stamford Bridge přivedlo Florenta Maloudu z Lyonu, který hraje stejně jako bývalý fotbalista PSV Eindhoven, na postu křídelního záložníka. Navíc Chelsea se vážně uchází o Roystona Drentheho. Tato vycházející nizozemská hvězda, jenž tolik zazářila na nedávném evropském šampionátu jednadvacítek může nastupovat na totožné pozici jako předchozí dva zmínění hráči.

Nabízí se tak otázka. Bolelo Robbena koleno skutečně nebo se utkání s Los Angeles nezúčastnil kvůli námluvám s Realem. Podle Mourinha víc než kdy jindy. Ovšem nebyl to od portugalského kouče jen výstřel z Aurory. Možná…

/ Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články