Zpět na » Premier League » Šok! Ljungberg se stal Kladivářem

Premier League - Šok! Ljungberg se stal Kladivářem

0

Líbilo se

23.07. - Kolikrát média celého světa propírala odchod Freddieho Ljungberga z Arsenalu. Normální smrtelník by to nespočítal na prstech snad ani tisíci rukou. Dnes se však nad Emirates Stadium vyjasnilo. Ĺ védský reprezentant míří do West Hamu.

Oficiálně by měla být nová posila na Upton Parku představena na dnešní tiskové konferenci, která začíná ve tři hodiny středoevropského času. Vlastník Hammers Eggert Magnusson už před časem předznamenával, že má o tohoto záložníka eminentní zájem. „Velmi se o něj zajímáme. Doufám, že se pro nás věci budou odvíjet správným směrem. Více to nemůžu komentovat. Můžete si z toho vyvodit své vlastní závěry.“

Ljungberg měl v Severním Londýně ještě dva roky platný kontrakt, jenže trenér Arsene Wenger mu dal svolení, že pokud bude chtít, může si najít nové angažmá. Když tato novina vyšla najevo, ozvali se hned Portsmouth s Manchesterem City. Sám hráč v té době, ale nad odchodem neuvažoval. Nedávno přispěchala s nabídkou také Fiorentina, ovšem s Arsenalem se nakonec na výši odstupného nedohodla. Boj o tohoto švédského středopolaře tedy vyhrál West Ham za blíže nespecifikovanou sumu.

Třicetiletý Ĺ véd přestoupil k týmu Gunners už v roce 1998. Tehdy za něj Halmstad vyinkasoval 3 milióny liber. Jak se později ukázalo, Ljungberg byl skvělou koupí. Během 325 zápasů za Arsenal vsítil 72 branek a byl po Henrym nejdůležitějším článkem mužstva. Minulou sezónu se však vše změnilo. S příchodem Tomáše Rosického vznikla na jeho postu velká konkurence a pozdější zranění mu umožnilo odehrát pouhých 26 utkání, v nichž ve většině jen střídal.

/ Fotbalportal.cz / teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články