Zpět na » Premier League » Aktuálně z Championship (13.8.)

Premier League - Aktuálně z Championship (13.8.)

0

Líbilo se

13.08. - I League Championship již otevřela fanouškům brány nového ročníku. V aktuálních novinkách se dočtete o posledních uskutečněných či chystaných hráčských přestupech, nebo něco málo z tábora Crystal Palace, suveréna úvodního kola.

Ăšlovky z Premier League

Hned několika týmům se podařilo do svých řad přivábit posily, které ještě nedávno hrávaly v Premier League. Dánský útočník Henrik Pedersen, který strávil šest let v Boltonu Wanderers, ale po skončení sezóny se stal volným hráčem, podepsal dvouletý kontrakt s Hull City. Svému novému zaměstnavateli však ještě nebude zhruba měsíc k dispozici, neboť se zotavuje ze zranění achilovky. Propuštěn byl po sezóně také David Unsworth, o nějž už dále neměli zájem ve Wiganu. Zkušený třiatřicetiletý bek se upsal na 12 měsíců Burnley. Ke zdárnému konci také spějí jednání okolo příchodu útočníka Ishmaela Millera z Manchesteru City do West Bromwiche. Dvacetiletý mladík by v mohutně posíleném týmu Citizens zřejmě nenašel příliš velké uplatnění, proto podle všeho poputuje k Baggies na roční hostování.

Opačným směrem

Několik hráčů má také namířeno směrem nahoru, tedy do Premier League. Derby County se stále nevzdává naděje na získání Kenwyna Jonese ze Southamptonu. Když Rams nabídli za dvaadvacetiletého útočníka pět milionů liber, tak to nejdříve vypadalo, že Saints se takovou nabídkou cítí spíše pobouřeni. Manažer Derby Billy Davies však tvrdí, že jednání stále pokračují a úspěch by se prý mohl dostavit během několika příštích dní. Permanentní zájem registruje West Bromwich o beka Curtise Daviese. Několikrát už byl k jeho získání blízko Tottenham, ale poslední informace hovoří o silném zájmu Aston Villy. Manažer Albionu Tony Mowbray přiznal, že Davies už v jeho plánech nefiguruje a jeho odchod očekává každým dnem. Pryč chce také bek Paul Robinson. West Brom se vůbec v létě stal velkým "dodavatelem" hráčů do Premier League, vždyť McShane zamířil do Sunderlandu, Kamara do Fulhamu nebo Koumas do Wiganu.

Taylor: Tři góly od Scowcrofta mi nestačí

Největší postavou úvodního kola se stal útočník James Scowcroft. Jedenatřicetiletý útočník vystřílel hattrickem Crystal Palace vítězství na hřišti Southamptonu. Manažer Eagles Peter Taylor byl pochopitelně výkonem svého svěřence potěšen, ale přesto nad Scowcroftem varovně zdvihá prst.

"James střílí málo gólů. Mluvili jsme o tom před sezónou, musí na tom zapracovat. Jinak to pro nás byl hezký start do sezóny, ale minulý rok jsme také vyhráli první tři zápasy a nakonec jsme skončili dvanáctí. Máme na víc, než o nás lidé říkají. Minulou sezónu jsme podcenili, teď to hodláme napravit," vzhlíží s optimismem do nového ročníku Taylor.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články