Zpět na » Premier League » Barcelona nabízí Arsenalu 45 milionů liber za Fabregase

Barcelona nabízí Arsenalu 45 milionů liber za Fabregase

Barcelona nabízí Arsenalu 45 milionů liber za Fabregase © zimbio.com - Cesc Fabregas

25

Líbilo se

28.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE

Prezident Barcelony Sandro Rosell potvrdil, že je klub připraven dát Arsenalu další nabídku za Cesca Fabregase. Tentokrát 45 milionů liber, které by měly vedení Arsenalu přesvědčit. Částka je tedy až o 15 milionů vyšší oproti té poslední z června předchozího roku.

Nabídky za Fabregase jsou mezi fanoušky něčím jako neverending story. Od doby, co se stal španělský záložník jedním z klíčových hráčů Gunners se o jeho služby zajímá klub, v němž kdysi hrával, ale neprokazoval takové kvality jako dnes. Barcelona nepatří mezi kluby, které by se bály investovat vyšší částky do nákupů (viz. Ibrahimovič, Villa a další), tudíž lze tentokrát předpokládat, že k dohodě mezi nedávnými soupeři v Lize mistrů již dojde.

Mimo Barcelony se o služby záložníka Gunners měla dle určitých zpráv zajímat i Chelsea. V ní měl být hlavním cílem dalšího přestupového termínu. Blues by tak po posílení útoku (Fernando Torres) a obrany (David Luiz) získali čerstvou krev i do zálohy. Je však otázkou, zda by dokázal Fabregas přestoupit do týmu londýnského rivala, když je v sázce návrat do v současnosti nejlepšího týmu světa. Katalánský gigant nabízí trofeje, pravidelnou účast v Lize mistrů, ale i nejistotu pro spoustu hráčů širšího kádru, a to díky obrovské konkurenci. Té by musel londýnský kanonýr čelit v srdci zálohy a prosadit se tak přes Xaviho či Iniestu, což může být i nemožné.

Vztah Barcelony s Arsenalem je už nějakou dobu vypjatý. Oba dva týmy se zaměřují na mladé talenty a těch Barcelona londýnskému týmu už několik doslova vyfoukla. Pokud však chtějí kanonýři za svého nejlepšího záložníka inkasovat tu nejvyšší částku, měli by se s prodejem smířit po letošní sezóně. 45 milionu by totiž mohl být strop.

Arsenal odehrál v letošní sezoně spoustu zápasu bez Fabregase a rozhodně si v nich nevedl špatně. Dle Wengera by žádný hráč jeho týmu neměl být nenahraditelný a obzvlášť na místě tvořivého komplexního záložníka má v záloze možná ještě větší talent jménem Jack Wilshere. Mladý Angličan letos dokázal v mnoha zápasech, že je hráčem světové třídy a to je mu teprve 19 let. Stačí vzpomenout na domácí zápas právě s Barcelonou, v němž bylo jedním z hlavních úkolů pohlídat střed zálohy, kde operují Xavi s Iniestou. Druhý jmenovaný byl v tomto zápase doslova vymazán Wilsherem, který byl po zásluze označen jako muž zápasu. Sečteno a podtrženo, jestli měl Fabregas někdy opustit Emirates Stadium, je to letos. Fanoušek kanonýrů ho za to může odsoudit, ale to mohl udělat už dávno, neboť Cest otevřeně přiznal, že by si jednou přál vrátit na Nou Camp.

Kam dál?

Redakce / Thesun.co.uk, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články