Zpět na » Premier League » Ohlasy manažerů k 1. kolu Premier League

Ohlasy manažerů k 1. kolu Premier League

0

Líbilo se

11.08. - Aktualizováno po nedělních zápasech. Velmi spokojeni mohli být noví muži na lavičkách Newcastlu a Manchesteru City - Sam Allardyce a Sven Göran Eriksson. Chválou nešetřil ani Roy Keane, jeho protějšek naopak pořádně vyhuboval své ofenzivní linii.

Sunderland - Tottenham 1:0

Roy Keane (Sunderland): "Pro nás je to skvělý start do sezóny. Hráči odvedli fantastickou práci a ukázali velkou touhu po vítězství. Všichni hráči si zaslouží obrovskou pochvalu. Vždycky je to dobrý pocit odcházet se třemi body v kapse."

Martin Jol (Tottenham): "Kontrolovali jsme hru, ale nebyli jsme dostatečně kreativní. Obrana hrála dobře, ale musíme zlepšit záložní řadu, křídelní hru i útok. I remíza by pro mě byla zklamáním. Byl to nudný zápas, ve kterém jsme nedokázali uhrát ani bod."

Bolton - Newcastle 1:3

Sammy Lee (Bolton): "Je to zklamání. Jako bychom vyhodili z okna celou naši přípravu. Od spokojenosti mám hodně daleko, prohráli jsme 1:3 na úvod sezóny. Ale musím si ze zápasu odnést ta pozitiva, kterých se ve druhé půli několik ukázalo."

Sam Allardyce (Newcastle): "Pro mě a mé hráče je to skvělý start do sezóny. Přístup hráčů byl perfektní. Myslím, že hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl v kvalitě zakončení. Musíme pracovat na tom, aby hráči z takových výkonů neslevovali."

West Ham - Manchester City 0:2

Alan Curbishley (WHU): "Jsem obrovsky zklamaný. Na to, že je úvod sezóny, jsme odvedli neuvěřitelně slabý výkon. City odstartovali dobře. Dali gól, zatáhli se a my jsme nenašli žádnou odpověď. Kromě brankáře Roberta Greena si nemůže žádný z našich hráčů po utkání říct, že hrál dobře."

Sven Göran Eriksson (Manchester City): "Jsem nadšený. Byl to můj první zápas v Premier League a hned tři body, navíc ze hřiště soupeře. Hráli jsme opravdu dobrý fotbal, i když ne celých 90 minut. Dobrý byl hlavně začátek a posledních 15 minut. Body jsou dobré, ale nesmíme se nechat unést."

Everton - Wigan 2:1

David Moyes (Everton): "Myslím, že jsme hráli dobře, byl to od nás dobrý výkon. Říkal jsem hráčům, že chci solidní start a vítězství - to máme. Hlavička Leona Osmana byla výtečná. Udělal to chytře, našel jediné volné místo. Když jsme zvýšili na 2:0, vypadalo to spíše na náš třetí gól než na snížení. Ale za bojovnost musíme soupeře pochválit."

Chris Hutchings (Wigan): "Cítili jsme, že prohráváme spíše náhodně, ale i takové góly se počítají. Potom jsme měli dobrou pasáž, ale nedokázali jsme vstřelit gól. Hlavně jsme si říkali, že nesmíme dát prostor Andymu Johnsonovi. Noví hráči, hlavně v obraně, potřebují nějaký čas na sehrání. Přesto jsem hodně nespokojený se způsobem, jakým jsme inkasovali. Debut Jasona Koumase byl excelentní."

Derby - Portsmouth 2:2

Billy Davies (Derby): "Na výkon jsem pyšný. Celkově jsme si bod určitě zasloužili, ačkoliv cítim i zklamání, že máme jen ten jeden. Je chvályhodné, jak jsme dokázali soupeřit s Portsmouthem, který utratil tolik peněz. Nemohu si stěžovat. Musíme v tom pokračovat a užívat si to."

Harry Redknapp (Portsmouth): "Předpokládal jsem, že Derby bude hrát tímto způsobem. Ale kdybychom my hráli takto proti Manchesteru United, roztrhali by nás na kousky. Bude to dlouhá a těžká sezóna. Pokud skončíme v horní polovině tabulky, bude to obrovský úspěch."

Middlesbrough - Blackburn 1:2

Gareth Southgate (Middlesbrough): "Dlouho ty vypadalo, že zvítězíme. Po zranění McCarthyho se delší dobu nehrálo a asi jsme vypadli z rytmu. Soupeř předvedl dvě velmi dobré akce, ale my jsme se do poslední minuty snažili a když jsme neproměnili ani tu poslední šanci, tak to vypadalo, že to prostě nebyl náš den. Nejsem zklamaný, protože jsme jsme předvedli slibný výkon proti velmi zkušenému týmu."

Mark Hughes (Blackburn): "Bylo opravdu důležité dnes vyhrát. Byl to důležitý zápas, protože narozdíl od ostatních týmů, které hrají v Evropě, budeme mít v týdnu volno. Příští víkend máme Arsenal, takže z toho můžeme těžit."

Aston Villa - Liverpool 1:2

Martin O´Neill (Aston Villa): "Dokázali jsme se ještě vrátit do hry, i když jsme prohrávali. Snažili jsme se hrát důrazně, ale postrádali jsme důvěru v sebe sami. I já věřil týmu víc než on sám sobě. Ale jsme mladý tým. Jsme ve fázi budování, ale nesmíme tím ztratit moc času."

Rafa Benítez (Liverpool): "Tým si zasloužil vyhrát. Hráli jsme opravdu dobře. Zápas ukázal několik pozitiv, ale kvůli soupeřově brankáři jsme nedokázali skórovat. Gerrardův gól byl fantastický, byl to pravý vítězný gól."

Arsenal - Fulham 2:1

Arsene Wenger (Arsenal): "Byli jsme mentálně i fyzicky silní - tento tým je houževnatý. Byl to takový test, protože jsme si zápas zkomplikovali hned od první minuty. Nejšťastnějším hráčem v kabině je teď Jens Lehmann, protože tým nedoplatil na jeho chybu. Fulham hrál dobře, ale my jsme po vítězství toužili více."

Lawrie Sanchez (Fulham): "Healymu jsme říkali, že Lehmann bude pod tlakem. A on ho nachytal hned v první minutě. Mrzí mě, jak jsme dostali vyrovnávací gól. Penaltu si už předtím zkoušeli vykoledovat třikrát a napočtvrté jim to vyšlo."

Chelsea - Birmingham 3:2


Jose Mourinho (Chelsea): "Myslím, že to byl dobrý zápas, nejen ze strany Chelsea, ale i Birminghamu. Týmy, které postoupí z Chmapionship, v sobě mají vítěznou mentalitu. Měli jsme hodně šancí zápas rozhodnout. Více bych si to užíval, kdybychom vyhráli 4:2 nebo 5:2."

Steve Bruce (Birmingham): "Jsem zklamaný, protože góly, které jsme inkasovali byly laciné. Ale soupeři jsme to znepříjemnili. Ne každý tým tu dokáže dát dva góly. Byli jsme odvážní a musíme v tom pokračovat. Ukázali jsme, že jsme schopni v Premier League obstát."

Manchester United - Reading 0:0

Sir Alex Ferguson (Man Utd): "Ztráta Rooneyho byla zřetelná. Kdyby byl na hřišti, zvítězili bychom. V druhé půli přišly šance, ale nedokázali jsme je proměnit."

Steve Coppell (Reading): "Chci, aby lidé věděli, že nejsme jen defenzivní tým. Ale tady se mohou vaše sny o dobrém výsledku rychle rozplynout. Rád bych hrál 4-4-2, ale to by byla jistá smrt."

Martin Vymyslický / bbc.co.uk

Nejnovější články