Zpět na » Premier League » Preview: Sunderland vs Tottenham

Preview: Sunderland vs Tottenham

0

Líbilo se

10.08. - Ĺ estnáctá sezóna Premiership bude odstartována na Stadium of Light zápasem Sunderlandu s Tottenhamem. V bráně domácích čeká na svůj debut devítimiliónová posila Craig Gordon.

Před premiérou stojí i manažer Black Cats Roy Keane - své mužstvo povede poprvé do utkání Premier League, kam se klub vrací po ročním působení ve druhé lize.

Na první představení v dresu nového zaměstnavatele je připraven také Michael Chopra, jenž by se měl stát hlavním tahounem ofenzivy Sunderlandu. Do střetnutí by nakonec měl být fit i záložník Carlos Edwards.

Ostatně stejně jako jedna z osmi letních posil, Greg Halford, kterého by však v případě přetrvávajících zdravotních problémů nahradil kapitán Dean Whitehead či mladý Michael Kay.

Vstupní zápasy nováčků soutěže bývají vždy velmi emotivními a bojovnými, přičemž ani sobota by neměla být vyjímkou. Zvlášť když na sever Anglie dorazí Tottenham, tým plný předsezónních očekávání.

Nicméně ten vstupuje do utkání bez pětice zraněných hráčů. Lee Young-pyo se již sice vrátil k tréninku, avšak dle manažera Martina Jola na tom ještě není fyzicky dostatečně dobře.

První start za Kohouty se musí odložit i u konkurenta na jeho postu, Garetha Bala - talentovaného Velšana trápí problémy s kolenem. Podobné potíže má i Benoit Assou-Ekotto a Aaron Lennon, jehož návrat se dle posledních zpráv odhaduje na konec srpna.

Nekonečnou kapitolou je pak zdravotní stav obránce Ledley Kinga. Ten by měl Spurs chybět příští dva měsíce.

Přijemné starosti ovšem mohou Jola trápit při pohledu na složení útoku, kde se o tom, kdo nakonec nastoupí bude rozhodovat mezi čtveřicí Dimitar Berbatov, Robbie Keane, Darren Bent a Jermain Defoe.

Sunderland AFC Sunderland vs Tottenham Hostpur Tottenham Hotspurl Premiership 1. kolo l Stadium of Light l Sobota 11. srpna l 13:45 SEČ l Rozhodčí: Alan Wiley

Nominace

Sunderland: Gordon, Halford, Wallace, Nosworthy, McShane, Richardson, Etuhu, Whitehead, Edwards, Stokes, Chopra, Ward, Anderson, Collins, Miller, Leadbitter, Kay, Yorke, John, Murphy, O'Donovan

Tottenham: Robinson, Černý, Chimbonda, Stalteri, Rocha, Gardner, Kaboul, Dawson, Jenas, Zokora, Murphy, Boateng, Ghaly, Malbranque, Taarabt, Tainio, Routledge, Huddlestone, Berbatov, Keane, Defoe, Bent

Koho sledovat: Dimitar Berbatov

Se svou první sezónou na Ostrovech mohl být více než spokojen. Navzdory zvýšení konkurence příchodem Darrena Benta by to měl být právě on, na kom bude stát útočná fáze Spurs. Podaří se mu znepříjemnit debut čekající na Craiga Gordona?

Tip na výsledek podle skysports: 0:1
Tip na výsledek dle FotbalPortal: 1:1

Z historie vzájemných zápasů

Celkově: Sunderland 32 vítězství l Spurs 32 l 24 remíz; Pouze Premier League: Sunderland 2 vítězství l Spurs 9 l jedna remíza

Na půdě Black Cats: Sunderland 20 vítězství l Spurs 12 l 12 remíz; Pouze Premier League: Sunderland 2 vítězství l Spurs 3 l jedna remíza

/ Sky Sports / BBC / FotbalPortal.cz

Nejnovější články