Zpět na » Premier League » Tevéz už je hráčem Manchesteru United

Tevéz už je hráčem Manchesteru United

0

Líbilo se

10.08. - Tak přeci to United stihli do začátku nové sezóny - argentinský útočník Carlos Tevéz může nastoupit už v neděli proti Readingu. Dnes byl totiž s definitvní platností uzavřen jeho přesun z West Hamu právě na Old Trafford.

Premier League konečně uznala všechny náležitosti transferu za odpovídající pravidlům, takže se avizované dvouleté hostování mohlo stát realitou. Třiadvacetiletého útočníka vyplatil z West Hamu jeho agent Kia Joorabchian za dva miliony liber a následně jej zapůjčil United. Tevéz teoreticky může hrát už v neděli, ale jeho fyzická kondice mu to se vší pravděpodobností nedovolí. Na trávníku se zřejmě objeví až 19. srpna v derby s Manchesterem City.

Registrace Tevéze jako hráče United ukončila ságu, která se táhla už od dubna. Tehdy byl West Ham pokutován za neoprávěný start obou Argentinců, jejichž přestup z Corinthians neodpovídal pravidlům Premier League. Jelikož chtěl Tevéz přestoupit k United a podle pravidel měl odstupné dostat West Ham, vložil se do celé situace hráčův agent Joorabchian, který vlastní hráčova práva a nárok na odstupné měl mít on. Vyplatil proto Tevéze ze smlouvy s Hammers a zapůjčil svého svěřence na Old Trafford. United na něj mohou po dvou letech uplatnit opci, pokud zaplatí odstupné 30 milionů liber.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Nejnovější články