Zpět na » Premier League » Ferguson chce více hráčů na střídání

Ferguson chce více hráčů na střídání

Ferguson chce více hráčů na střídání © itn.co.uk -

0

Líbilo se

07.11. - Se zajímavým podnětem pro změnu pravidel přišel Sir Alex Ferguson z Manchesteru United. Rád by co nejdříve rozšířil počet hráčů na lavičce ze současných pěti na sedm. Myšlence jsou nakloněni také nový manažer Tottenhamu Juande Ramos nebo boss Citizens Sven Göran Eriksson.

"Každý klub má na soupisce určitě více hráčů než 16. Do zápasu s Arsenalem jsem nemohl nominovat Darrena Fletechera. Byla to pro něj rána do vazu a ani pro mě to nebylo snadné," říká manažer Red Devils.

Komise Premier League je ochotna se touto otázkou zabývat, ale jakákoliv změna připadá v úvahu až po skončení této sezóny.

"Pokud budou kluby chtít zvýšit počet hráčů na lavičce, tak se tím budeme zabývat. Dosud jsme této myšlence nebyli nakloněni, protože jsme cítili, že spíše zvýhodňuje silnější kluby. Pokud bude vznesen požadavek, tak o tom budeme jednat na letní konferenci a pokud si to kluby odsouhlasí, může být nové pravidlo zavedeno už pro ročník 2008/2009." říká mluvčí Premier League.

Změnu pravidel musí odsouhlasit 14 klubů z celkových 20. Zvýšením počtu hráčů na lavičce by se Premier League srovnala s jinými evropskými ligami či mezistátními zápasy, kde je běžně povoleno sedm hráčů ke střídání.

Kam dál?

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Nejnovější články