Zpět na » Premier League » Ferguson chce více hráčů na střídání

Premier League - Ferguson chce více hráčů na střídání

Ferguson chce více hráčů na střídání © itn.co.uk -

0

Líbilo se

07.11. - Se zajímavým podnětem pro změnu pravidel přišel Sir Alex Ferguson z Manchesteru United. Rád by co nejdříve rozšířil počet hráčů na lavičce ze současných pěti na sedm. Myšlence jsou nakloněni také nový manažer Tottenhamu Juande Ramos nebo boss Citizens Sven Göran Eriksson.

"Každý klub má na soupisce určitě více hráčů než 16. Do zápasu s Arsenalem jsem nemohl nominovat Darrena Fletechera. Byla to pro něj rána do vazu a ani pro mě to nebylo snadné," říká manažer Red Devils.

Komise Premier League je ochotna se touto otázkou zabývat, ale jakákoliv změna připadá v úvahu až po skončení této sezóny.

"Pokud budou kluby chtít zvýšit počet hráčů na lavičce, tak se tím budeme zabývat. Dosud jsme této myšlence nebyli nakloněni, protože jsme cítili, že spíše zvýhodňuje silnější kluby. Pokud bude vznesen požadavek, tak o tom budeme jednat na letní konferenci a pokud si to kluby odsouhlasí, může být nové pravidlo zavedeno už pro ročník 2008/2009." říká mluvčí Premier League.

Změnu pravidel musí odsouhlasit 14 klubů z celkových 20. Zvýšením počtu hráčů na lavičce by se Premier League srovnala s jinými evropskými ligami či mezistátními zápasy, kde je běžně povoleno sedm hráčů ke střídání.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
simi777 - 09.11. Odpovědět

to je pravda no Smajlík 16

simi777
Aaron - 07.11. Odpovědět

to DEJFFTm: Nevím jestli si vůbec něco pochopil, ale když Ramos souhlasí, tak chce asi chce aby se udělala ta změna. Je nový, ale chce hned změny. A6 se naučí anglicky, tak ať mluví. to ronaldo!: Určitě má to dost výhod, ale teď je to zajímavé pro diváky. Když se zraní třeba dva obránci, tak pak manažer musí více taktizovat a to se mi líbí. Nemá tolik na výběr a před zápase se musí rozhodnout koho povolat na zápas. Navíc pak nemůže na druhou stranu moc taktizovat na závěr pokud už vystřídal nějaké hráče. Taky třeba Warnock povolává do zápasů 5 hráčů bez golmana a je to velmi zajímavé. Mít hráče O´Shea je určitě výhoda:)

Aaron

To ano, ale může nastat případ, kdy se hrají dva důležité zápasy jdoucí po sobě - s pěti náhradníky si manažer musí velice rozmyslet koho na lavičku postavit, aby při případném špatném vývoji měl jako subs ty, kteří můžou se zápasem něco udělat... zatímco naopak při sedmi střídajících by při už rozhodnutém stavu mohl šetřit své důležité hráče a namísto nich dát šanci jiným, třeba právě mladým... v tomhle by to pravidlo bylo prospěšné, zvlášť pro týmy jako United nebo Tottenham.

ronaldo!
Aaron - 07.11. Odpovědět

Jo. Musím souhlasit. Tohle by bylo velké plus. Je mi to vcelku jedno jak to dopadne, ale mě se prostě libí tento systém. Už jsem si zvykl a je to taková tradice:) Je to jiné než v jinde v Evropě a to je na tom to pěkné:)

Aaron

Má to v sobě rozhodně více výhod... se sedmi náhradníky (brankáři, dva obránci, dva záložníci, dva útočníci) se bude daleko lépe reagovat na vývoj zápasu (zranění, potřeba střídání), na dostání se na lavičku budou mít větší šanci mladí hráči, stejně jako hráči typu Fletche... takže plusový návrh. No pokud nevyjde, nevadí, máme O´Sheasyho :).

ronaldo!
Aaron - 07.11. Odpovědět

Já bych to nechal tak jak to je. Už je to tradice. Ramos přijde a hned chce dělat revoluce.

Aaron
DEJFFtm - 07.11. Odpovědět

Nevim jestli si to četl, ale přišel s tím Ferguson a to Ramos jenom kvuli tomu, ze je nový nemá souhlasit?:D

DEJFFtm
Nejnovější články