Zpět na » Premier League » Robben sem, Robben tam...

Premier League - Robben sem, Robben tam...

0

Líbilo se

11.08. - Dohady o přestupu holandského útočníka neberou konce, vášnivých debat ohledně této kauzy přibývá a v novinách se objevuje a záhy mizí spousta článků, pojďme se na tento případ podívat trochu blíže.

O Robbenově budoucnosti v Chelsea se začalo mluvit už v daleké minulosti, když se už v květnu 2006 objevovaly zprávy, že Robben není v Chelsea spokojen a uvažuje o přestupu. Později v červnu se už spekulovalo v některých médiích o vážném zájmu Realu Madrid, zvláště poté, co kandidát na prezidenta Realu využil jeho jméno ve své kandidatuře a hrdě prohlašoval, že Robben podepsal Realu. O několik týdnů později pak Chelsea požádala FIFU o prošetření, zda nedošlo ze strany Realu k jednání s Robbenem za jejich zády. Opět zde svou roli sehrál zmiňovaný prezidentský kandidát Ramon Calderon. Koncem července ale Peter Kenyon a Jose Mourinho prohlašují, že s holandským reprezentantem počítají pro další sezonu.

Čas šel dál a Robben stále nehrával tak často, jak by si sám představoval, a tak se v listopadu 2007 opět objevují články o jeho možném odchodu ze Stamford Bridge. Sám Robben prohlásil pro “News of the World”: “Pokud nehraju pravidelně za svůj tým, musím zvážit další možnosti.” Klub ale hráče ujišťuje, že bude hrát častěji a tak se Robben rozhodne počkat, jak se situace vyvine. Stíhán menšími či většími zdravotními komplikacemi se ale opět na trávník nedostává příliš často. Katastrofa přichází koncem března, kdy se Robben vrací z reprezentace se zraněním kolena, které vyžaduje operaci a vyřazuje jej do konce sezóny. Sezóny, kterou Robben odehrál 37 zápasů ve kterých vstřelil 3 branky. Pro srovnání, útočník Drogba odehrál zápasů 60.

Začátkem června 2007 se Robben opět vrací na stránky sportovních deníků a webů - Robbenův otec a manažer popírá, že Real je blízko podpisu smlouvy a naopak, že je blízko prodloužení kontraktu s týmem ze Stamford Bridge. Na scéně se na chvíli objevilo nové jméno - Bayern Mnichov. A opět chvíle klidu a ticha po pěšině, aby na měsíc utichly spekulace a klepy.

Červenec 2007 a prodloužení smlouvy v Chelsea stále není podepsáno. Podobně jako dříve, používá Robben v médiích větu: “Uvidíme, co přinese budoucnost.” Podporuje tím spekulace a objevují se další a další informace o jeho dalším působení. Zvláště, když do Chelsea míří další konkurent, Florent Malouda. Přesto Jose Mourinho chce udržet v týmu Robbena i Maloudu. A na scéně je opět, tentokrát už oficiální prezident madridského Realu, Ramon Calderon. Kauza nabírá další obrátky když 18. července oznamuje BBC Radio Five Live, že Holanďan souhlasil s podmínkami a přestup do Realu má potvrdit už jen klub. Korespondent BBC Five Live’s Jonathan Legard říká: “Zdroje v Holandsku mluví o tom, že Robben souhlasil s novou pětiletou smlouvou a měl by do Ĺ panělska odletět z předsezónního turné. Toto ale opět dementuje Jose Mourinho.

Holandský juniorský reprezentant nahradí svého seniorského kolegu, hlásají zprávy. Mluví se o tom, že pokud Robben odejde, nahradit by ho měl Royston Drenthe, 20ti letý holandský reprezentant do dvaceti let. Každý den se však objevují nové a nové “zaručené” zprávy. Robben odlétá do Ĺ panělska, Robben neletí s týmem do USA, je zraněný, Robben sem, Robben tam. Zprávy o tom už začínají být únavné a všudypřítomné. 2. srpna a Robbenův otec tentokrát popírá, že by jeho synovi byla nabídnuta nová, lukrativní smlouva na 90 000 liber týdně. “Pokud by tomu tak bylo, podepsali bychom,” řekl tehdy Hans Robben. Cena, kterou nabízel Real za přestup se z počátečních 12 miliónů liber vyšplhala na 21 milionů. Chelsea ale s touto cenou nesouhlasí a požaduje 24.

A současnost? Dnes ráno se opět objevily zaručené informace o uskutečnění přestupu. Jedna španělská stanice odvysílala zprávu o uzavření smlouvy a několik internetových serverů zveřejnilo tutéž zprávu, která se objevila také ve zprávách v Českém rozhlase. Ani tentokrát ale tuto zprávu nepotvrdila žádná tisková agentura a ani zpráva o dnešním představení nové posily se nepotvrdila.

Jak to skončí? Kolik zaručených zpráv se ještě objeví, než se konečně dozvíme, jak tato holandsko-anglicko-španělská telenovela skončí? Kdo ví? Třeba se, než dopíšu tento článek, objeví další zaručená zpráva nebo dokonce pravda.

/ Stanislav Horák

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články