Zpět na » Premier League » Čekaná na gólmany

Čekaná na gólmany

0

Líbilo se

09.08. - Aston Villa a Liverpool jako poslední týmy z Premier League neznají konečné složení brankářského kádru před novou sezónou. Existuje totiž jednoduchá rošáda, pomoci níž by se mohli stěhovat Scott Carsson a Charles Itandje. K její úplnosti však chybí jediné – uskutečnit ji.

Fotbalová matematika je naprosto jasná. Pokud Rafael Benitez na přestupovém trhu uloví Itandjeho z francouzského Lensu, Scott Carsson odejde do Aston Villy na hostování, protože by v Liverpoolu vznikl přetlak na gólmanských postech

Jednání by ale musela probíhat velice rychle, neboť předkolo Ligy mistrů hrají Reds již ve středu s Toulouse a aby mohl být francouzský brankář zapsán na soupisku, musí se celá záležitost vyřešit co nejdříve.

Scott Carson, který uplynulý ročník strávil v dresu sestupujícího Charltonu, má na rudé polovině Merseyside plnit především roli dvojky za Pepe Reinou. Nechal se však slyšet, že v případě, kdy vedení přivede Itandjeho, odejde do Aston Villy.

„Nechceme ho prodat. Jsme s ním spokojeni, ovšem potřebuje chytat kvůli místu u anglické reprezentace,“ poznamenal na brankářovu adresu trenér Benitez. Pokud ale Carson bude na Villa Parku hostovat, s určitostí si nezahraje v sobotu proti svému chlebodárci z Liverpoolu.

Villa zesílila svůj záměr přetáhnout dřívějšího strážce svatyně na svoji stranu po letošním mistrovství Evropy jednadvacítek, kde se Angličan zaskvěl v penaltách v duelu s Nizozemci a i přestože Albion nakonec vypadl, Carson se nemusel za nic stydět.

V létě o něj byl velký zájem. O jeho služby usiloval Sunderland. Potom, co však Black Cats koupili Craiga Gordona z Hearts, jejich aktivita opadla. Zajímal se i Manchester City, ale z přestupu taky asi nic nebude. Carson do Liverpoolu zamířil v roce 2005 za 750 000 liber z Leedsu United.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Nejnovější články