Zpět na » Premier League » Craig Gordon se stal nejdražším brankářem na Britských ostrovech

Premier League - Craig Gordon se stal nejdražším brankářem na Britských ostrovech

0

Líbilo se

07.08. - Krátce před startem nového ročníku ulovil do svých řad Sunderland excelentní posilu na možná nejdůležitějšího post na hřišti - na místo brankáře. Ze skotských Hearts přichází za devět milionů čtyřiadvacetiletý Craig Gordon.

Sunderland títmo obchodem přepsal historii Britské kopané, vždyť takovou sumu zatím za brankáře nikdy žádný klub nedal. Vedle toho se jedná samozřejmě o překonání klubového rekordu, kterým byl doposud nákup norského útočníka Tore Andre Floa před pěti lety.

Celý transfer se táhl několik měsíců. První nabídka, kterou manažer Roy Keane do Edinburghu poslal, zněla na pět milionů liber. Hearts trvali na dvojnásobku, což ale Sunderlnad odmítal akceptovat a na čas se snahy o získaní reprezentačního brankáře vzdal. Před pár dny však svůj zájem obnovil, ale na poslední chvíli se do hry vložila také Aston Villa. Několik hodin to také vypadalo, že Gordon opravdu zamíří na Villa Park. Keane však čtyřiadvacetiletého strážce tří tyčí přesvědčil, že jeho budoucnost leží v týmu Black Cats. Mezitím se Sunderland definitivně dohodl s Hearts na odstupném, které bude činit devět milionů liber - sedm bude zaplaceno ihned, dva další v závislosti na odehraných utkáních. Jakmile Gordon úspěšně prošel zdravotní prohlídkou, souhlasil s nabídnutým pětiletým kontraktem.

Nákupem Gordona se Sunderland dostal na hranici 25 milionů liber vynaložených za posily. Na Stadium of Light postupně přišli Russell Anderson, Greg Halford, Paul McShane, Dickson Etuhu, Kieran Richardson, Michael Chopra a Craig Gordon. Možná poslední skládankou do mozaiky by měl být egyptský útočník Mido z Tottenhamu.

Zde můžete shlédnout některé povedené zákroky skotského brankáře:

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články