Zpět na » Premier League » Koller v hledáčků anglických mužstev

Koller v hledáčků anglických mužstev

0

Líbilo se

07.08. - Potom, co se Jan Koller nevešel do základní sestavy francouzského Monaka, zájem o jeho služby projevilo hned několik klubů z Anglie. Přitom přestup na Ostrovy se nemusí pohybovat na rovině čiré teorie. Vždyť „Dino“ není jeden z těch, kteří rádi vysedávají na střídačce.

V sobotním zápase knížecího klubu se St. Etienne už bývalý útočník Dortmundu věděl, že se na trávník nedostane dříve než ve druhém poločase. Trenér Monaka Ricard Gomes ho totiž ještě v přípravě seznámil se stávající situací, podle které bude ofenzíva týmu z Monte Carla postavena na zimní posile Frédéricu Piquionnem.

Když se tuto novinu dozvěděli ostatní celky, začaly okamžitě sondovat a se spekulacemi se doslova roztrhl pytel. Varianty připadají v úvahu pouze dvě. Koller může odejít, ale hlavně by mohl i zůstat na jihu Francie.

Pokud se blíže podíváme na zájemce, zjistíme, že o našeho nejlepšího reprezentačního střelce se zajímají kluby ze třech evropských států. Namlsat své jazýčky by si přálo především turecké Fenerbahce Istanbul nebo i dvojice klubů z Nizozemska – AZ Alkmaar a Twente Enschede.

Na sever za kanálem La Manche po něm prahnou Birmingham City, Middlesbrough a Reading. Z tohoto tria by mohl být největším kandidátem na angažování Kollera právě klub Boro. V létě odešel elitní střelec Viduka a Aliadiere, jenž na Riverside zamířil z Arsenalu, jej rozhodně plnohodnotně nahradit nemůže. Že by toto volné místo zacelil český „Dino“? Uvidíme. Do konce přestupového okna ještě nějaký ten týden zbývá a kluby mají čas na rozmyšlenou. Jan Koller samozřejmě taky.

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články