Zpět na » Premier League » Bainese nakonec získal Everton

Bainese nakonec získal Everton

0

Líbilo se

06.08. - Leighton Baines - tak zní jméno jednoho z nejžádanějších hráčů na letošním přestupovém trhu v Anglii. Obránce Wiganu a reprezentační jedenadvacítky se definitivně stěhuje do Evertonu, který za něj Latics zaplatí pět milionů liber.

O perspektivního obránce stál už v zimě londýnský Arsenal, v létě to dlouho vypadalo na přestup k nováčkovi do Sunderlandu. S nabídkou přispěchal i Newcastle, ale oba kluby Baines odmítl. Jeho vyvoleným klubem se nakonec stal až Everton.

"Chtěl bych poděkovat všem členům realizačního týmu Wiganu. Strávil jsem v klubu šest fantastických let a rozhodnout se odejít bylo opravdu těžké. Tohle byl totiž klub, který mi dal šanci. Odnáším si spoustu zážitků, které nikdy nezapomenu, ale potřebuju zkusit něco nového. Opouštím dobré přátele, hlavně bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří mě zvolili nejlepším hráčem klubu v uplynulé sezóně. To pro mě byl výjimečný moment. Myslím, že klubu se pod manažerem Chrisem Hutchingsem bude dařit a fanoušci budou odměněni zaslouženým úspěchem," loučil se dojatý Baines, který do klubu přišel ještě jako dorostenec.

Na život po Bainesovi už si začínaji zvykat i ve Wiganu. Nový manažer Hutchings přiznal, že se pokusí urychleně sehnat náhradu, ale je připraven i na variantu, že nepřijde nikdo.

"Leighton odvedl pro klub fantastické služby. Vyrostl tady, zná se se spoustou lidí, ale někdy prostě nastane čas, kdy potřebujete změnu. Musíme jít dál. Rádi bychom někoho přivedli, ale nemusí to vyjít," smířil se s odchodem zřejmě svého nejlepšího obránce Hutchings, který také poznamenal, že na levého obránce zřejmě přeškolí záložníka Kevina Kilbanea, který už na tomto místě odehrál několik zápasů v přípravě.

Martin Vymyslický / skysports.com/teamtalk.com

Nejnovější články