Zpět na » Premier League » Wilkins opustil Chelsea po vypršení smlouvy

Wilkins opustil Chelsea po vypršení smlouvy

Wilkins opustil Chelsea po vypršení smlouvy © zimbio.com - bývalý asistent manažera Chelsea Carla Ancelottiho, Ray Wilkins

2

Líbilo se

11.11. - Asistent manažera Chelsea Ray Wilkins opustil s okamžitou platností klub, poté co mu nebylo nabídnuto prodloužení jeho smlouvy. "Jménem všech v klubu bych rád poděkoval za všechno, co Ray udělal pro fotbalový klub Chelsea FC. Všichni mu přejeme úspěšnou budoucnost," řekl šéf Chelsea Ron Gourlay.

Neexistuje žádné vysvětlení pro náhlý odchod "pravé ruky" Carla Ancelottiho a bývalého záložníka Chelsea a reprezentace Anglie.

Čtyřiapadesátiletý Wilkins začal svou kariéru v Chelsea a před odchodem do Manchesteru United v roce 1979 zaznamenal 179 vystoupení. Poté se vrátil zpět na Stamford Bridge, kde působil v posledních sezónách.

Wilkins byl jmenován asistentem trénera Blues Luize Felipe Scolariho a postaral se o první tým Chelsea, poté co byl Brazilec v roce 2009 vyhozen.

Pracoval také jako asistent Holanďana Guuse Hiddinka během jeho krátkého působění a dále pokračoval v této roli, když se manažerem stal Carlo Ancelotti, kterému pomáhal vést Chelsea a v minulé sezóně Premier League s ní získal titul.

Wilkins, jehož kariéra je spojena také s Milanem a Rangers se naučil plynně italsky. To mu pomáhalo v udržení silné vazby mezi hráči i ostatními zaměstanci na Stamford Bridge.

Chelsea řekla, že Wilkinsovi nebyla nabídnuta nová smlouva a okamžitě odešel.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Tomáš Reiner / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články