Zpět na » Premier League » Everton může posílit Lucho González

Everton může posílit Lucho González

0

Líbilo se

04.08. - Nenápadný Everton chystá jednu z největších přestupových bomb letošního léta v Premier League. Podle anglických médií jsou v pokročilém stavu jednání o příchodu argentinského záložníka Lucha Gonzáleze z FC Porto.

Manažer Toffees David Moyes je už údajně velmi blízko k podepsání smlouvy se záložníkem, který reprezentoval Argentinu na Mistrovství světa v Německu v minulém roce i na nedávno skončeném turnaji Copa América. Za šestadvacetiletého středopolaře by měl zaplatit rovných 10 milionů liber.

Lucho přišel do Porta před dvěma lety z River Plate a ihned se stal oporou týmu. Porto si jej velmi cení, ale podle listu Daily Express by na prodej slyšelo v případě, že by některý klub nabídl jako odstupné osmimístnou sumu. Pro Everton by desetimilionový obchod znamenal další překonání dosavadního přestupového rekordu. Ten drží útočník Andy Johnson, který přišel minulé léto za 8,6 milionu z Crystal Palace.

Na letošním přestupovém trhu je však Everton docela skromný, zatím přišli pouze záložníci Phil Jagielka a Steven Pienaar. V posledních dnech má manažer Moyes zájem také o reprezentačního obránce Leightona Bainese z Wiganu.

Martin Vymyslický / teamtalk.com/fotbalportal.cz

Nejnovější články