Zpět na » Premier League » Portsmouth rozvázal kontrakt s Colem

Portsmouth rozvázal kontrakt s Colem

0

Líbilo se

04.08. - Po nepříliš úspěšné sezóně opouští bývalý anglický reprezentant Andy Cole FC Portsmouth. Klub se s pětatřicetiletým útočníkem dohodl na ukončení smlouvy, ze které zbýval Coleovi ještě jeden rok. Portsmouth opustí také další útočník Collins Mbesuma.

Cole přestoupil k Pompey loni v létě z Manchesteru City za půl milionu liber, ale do sestavy Pompey se prosadit nedokázal. Jeho bilance činí čtyři branky ve 22 střetnutích. Jeho odchod z Fratton Parku se očekával, už závěr minulé sezóny strávil na hostování v Birminghamu.

"Andy chce hrát pravidelně a to mu tady zaručit nemůžeme. Doufejme, že se mu to podaří tam, kam teď půjde," přeje zkušenému útočníkovi štěstí v hledání nového klubu manažer Harry Redknapp.

Největší zájem o služby bývalého střelce Manchesteru United měl nováček Birmingham, ale jeho hostování nakonec neprodloužil, protože si nemohl dovolit útočníkův vysoký plat. Ze stejného důvodu nebylo reálné ani angažmá v Nottinghamu Forest nebo Hullu. Cole by však mohl zakotvit v Charltonu, který se po sestupu z Premier League rozešel s dalším veteránem Hasselbainkem a hlavně prodal svého nejlepšího střelce Darrena Benta za 14 milionů liber do Tottenhamu. Cole však nedávno projevil přání hrát ještě jednu sezónu v Premier League, aby mohl překonat hranici dvou set branek v této soutěži. V tuto chvíli mu chybí vstřelit dvanáct gólů.

Portsmouth také oznámil, že klub opouští Collins Mbesuma, který zamíří do tureckého Bursasporu. Tento útočník odehrál během dvou let v dresu Pompey pouze čtyři utkání.

Martin Vymyslický / teamtalk.com/fotbalportal.cz

Nejnovější články