Zpět na » Premier League » Yakubu přestoupí do Evertonu

Premier League - Yakubu přestoupí do Evertonu

0

Líbilo se

22.08. - Everton se chystá na další překonání klubového rekordu za nákup hráče - s Middlesbrough se totiž dohodl na odstupném za útočníka Yakubu Aiyegbeniho. Ten v těchto chvílích projednává na Goodison Parku podmínky svého kontraktu a čeká jej ještě zdravotní prohlídka.

Middlesbrough dnes odpoledne vydalo zprávu, že klub povolil jednat čtyřiadvacetiletému útočníkovi o podmínkách smlouvy s Evertonem. Ač se manažer Gareth Southgate velmi bránil jeho prodeji, nakonec jej přesvědčilo odstupné ve výši 11,75 milionu liber (téměř půl miliardy korun).

Yakubu odehrál první dva zápasy nového ročníku, ale ve víkendovém utkání proti Fulhamu už chyběl. O nigerijského reprezentanta měl zájem i Manchester City nebo Portsmouth, kde už dříve působil. Právě v lednu 2005 zaplatilo Boro za bývalého hráče Maccabi Haifa Pompey sedm milionů liber. Na Fratton Parku měl Yakubu skvostnou bilanci 29 branek v 65 zápasech. Na Riverside si připsal 25 gólů v 73 střetnutích.

Pokud Yakubu projde zdravotní prohlídkou a podepíše s Evertonem kontrakt, stane se nejdražší posilou v dějinách klubu. Překoná loňský nákup Andyho Johnsona z Crystal Palace za 8,6 milionu liber.

Middlesbrough už přemýšlí také o náhradě - šestimilionová nabídka už byla podána na Alfonsa Alvese z Heerenveenu, klub láká také Emada Moteaba z egyptského Al Ahly. Jeho krajan Mido do Boro nedávno přišel z Tottenhamu.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články