Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Přípravné zápasy na MS: Slováci remizovali s Kamerunem, Španělsko těsně vyhrálo

Přípravné zápasy na MS: Slováci remizovali s Kamerunem, Španělsko těsně vyhrálo

Přípravné zápasy na MS: Slováci remizovali s Kamerunem, Španělsko těsně vyhrálo © -

3

Líbilo se

30.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Včera jsme mohli opět vidět několik přípravných zápasů na blížící se MS. V akci jsme viděli Němce, Turky, Španěly ale i Slováky, kteří remizovali s Kamerunem 1:1.

Slovensko nastoupilo k přípravnému duelu v rakouském Klagenfurtu na stadionu Wörthersee a do vedení jej dostal už v 6. minutě záložník Kamil Kopúnek, když vstřelil svůj první reprezentační gól. Na konečných 1:1 vyrovnal sedm minut před koncem Eyong Enoh. Generálka na šampionát pak čeká Slovensko v sobotu 5. června v Bratislavě, kde se tým trenéra Vladimíra Weisse utká s Kostarikou.

V základní sestavě slovenského týmu nastoupil sparťanský záložník Juraj Kucka a na hřišti vydržel do 77. minuty, kdy byl střídán. Dobrým výkonem si ale zajistil místo v nominaci Slovenska pro MS 2010.

Kamerun - Slovensko 1:1 (0:1)
Branky: 83. Eyong Enoh - 6. Kopúnek. Rozhodčí: Lechner - Hoxha, Weinberger (Rak.). Diváci: 10 000.

V akci se představilo i několik favoritů na celkový triumf. Německo si s Maďarskem celkem v pohodě poradilo a zvítězilo 3:0. Všechny branky zařídili útočníci. Trefil se Cacau, Mario Gomez i Lukas Podolski.

Velice zajímavý výsledek se udál v USA, kde domácí borci nastoupili proti Turecku. A po velmi zajímavém zápase zvítězili 2:1. Za Ameriku se trefil Jozy Altidore a také záložník Fulhamu Dempsey. Za Turky skóroval Arda Turan.

Asi největším překvapením byl výsledek španělského národního týmu, který porazil Saúdskou Arábii pouze 3:2. A rozhodující branku vstřelil až v poslední minutě Llorente. V zápase se trefil i David Villa a Xabi Alonso.

Výsledky dalších sobotních zápasů:

Norsko - Černá Hora 2:1 (1:0)
Branky: 44. Grindheim, 89. vlastní Tomaševič - 82. Vučinič.

Polsko - Finsko 0:0

Moldavsko - SAE 2:3 (1:2)
Branky: 15. Tigirlas, 80. Bulgaru - 26. Jomaa, 31. Al Shehhi, 89. Khalil.

Nový Zélend - Srbsko 1:0 (1:0)
Branka: 22. Schmeltz.

Španělsko - Saúdská Arábie 3:2 (1:1)
Branky: 31. D. Villa, 59. X. Alonso, 90. Llorente - 17. Hawsawi, 74. Al Numare.

Island - Andorra 4:0 (1:0)
Branky: 32. z pen. a 51. Helguson, 87. Gunnarsson z pen., 89. Sigthorsson.

Ázerbajdžán - Makedonie 1:3 (0:1)
Branky: 90. Mammadov - 8. Trickovski, 66. vlastní Sadigov, 88. Gurowski.

Švédsko - Bosna a Hercegovina 4:2 (1:0)
Branky: 68. a 82. Olsson, 44. Toivonen, 90. Berg - 47. Salihovič, 90. Misimovič.

Ukrajina - Rumunsko 3:2 (1:0)
Branky: 15. Alijev, 75. Konopljanka, 78. vlastní Tamas - 54. Tamas, 63. Niculae.

Maďarsko - Německo 0:3 (0:1)
Branky: 4. Podolski z pen., 69. Gomez, 73. Cacau.

USA - Turecko 2:1 (0:1)
Branky: 59. Altidore, 75. Dempsey - 26. Turan.

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Nejnovější články