Zpět na » Premier League » Souhrn nedělních zápasů 31. kola PL: Manchester City zvítězil nad Fulhamem, Chelsea pouze remizovala

Souhrn nedělních zápasů 31. kola PL: Manchester City zvítězil nad Fulhamem, Chelsea pouze remizovala © blogspot.com - Fanoušci Blackburnu

2

21.03. - REVIEW V nedělních utkání 31. kola Premier League si Manchester City poradil s Fulhamem a vrátil se na pátou pozici. V dalším zápase Chelsea ztratila body v Blackburnu a zařadila se za Manchester United a Arsenal.

Fulham - Manchester City 1:2 (0:2)

Branky: 75. Murphy - 7. Santa Cruz, 36. Tévez

Manchester City dnes vyhrál velice důležitý zápas, neboť se dostal na pátou pozici před Liverpool a těsně před ním je na čtvrtém místě Tottenham. Citizens však mají zápas k dobru.

Tento zápas neměl být jednoduchý oříšek ze strany Manchesteru City, jelikož fotbalisté Fulhamu ve středu dokázali přestřílet v Evropské soutěži Juventus. Očekával se tedy velice napínavý zápas. Avšak mírná únava na svěřencích Roye Hodgsona byla znát a stála zřejmě za nepříznivým výsledkem dnešního zápasu.

Citizens se dostali do vedení již v 7. minutě, kdy Mark Schwarzer našel volného Santu Cruze, který nekompromisně zakončil. Hned po úvodním gólu se do velké šance dostal Craig Bellamy, ale skákající míč nedokázal zkrotit. Uběhla půlhodina zápasu a fotbalisté Manchesteru City se radovali již podruhé po brance Carlose Téveze.

Fulham se snažil s výsledkem po celý zápas něco udělat a také se mu to málem podařilo, jelikož v 76. minutě dokázal Murphy proměnit pokutový kop.

Do konce zápasu se domácí fotbalisté na Craven Cottage na nic nezmohli. Všechny jejich pokusy končily v náručí soupeřova brankáře, nebo na kopačkách obránců. Zápas tedy skončil 2:1 pro hostující celek.

Blackburn - Chelsea 1:1 (0:1)

Branky: 5. Drogba - 70. Diouf

Chelsea potřebovala v tomto zápase nutně zvítězit, aby se udržela v boji o titul nejvyšší anglické soutěže, avšak svůj úkol nezvládla, neboť na stadionu Blackburnu remizovala 1:1.

Velké překvapení se odehrálo na Edwood Parku, kde londýnská Chelsea remizovala s outsiderem z Blackburnu. Blues měli již od samého počátku utkání navrch, což potvrdil Didier Drogba svou brankou v 5. minutě. Hra se postupem času vyrovnala a fanoušci domácího týmu hnaly Allardyceho svěřence kupředu. Fotbalisté Rovers jakoby diváky vyslyšeli a srovnali krok se svým soupeřem pomocí branky Dioufa v 70. minutě. Do konce zápasu hosté s výsledkem nic neudělali, i když zatlačili svého protivníka na vlastní polovinu. Utkání tedy skončilo překvapivě nerozhodně 1:1.