Zpět na » Premier League » Mendieta se o místo popere

Mendieta se o místo popere

0

Líbilo se

23.08. - Záložník Middlesbrough Gaizka Mendieta, který kdysi tolik zářil jako kapitán v dresu španělské Valencie, je odhodlán poprat se v týmu Boro o permanentní pozici v základní sestavě.

Dřívější reprezentant Ĺ panělska si v anglickém týmu nezahrál od prosince loňského roku. Nejspíš proto v období Vánoc uvažoval nad návratem do své domoviny, mateřského klubu Athletic Bilbao. Z toho nakonec sešlo a jak se zdá, nic nebude ani z angažmá v americké MLS, protože Mendieta se pokusí probojovat do sestavy Middlesbrough.

„Nikdo se mnou nehovořil o odchodu z klubu. Neobdržel jsem žádnou oficiální nabídku od jiných zájemců. Pracuji na svém snu, pokusit se mužstvu pomoci. Každý den intenzivně trénuji a je na kouči, komu dá o víkendu šanci. Ve fotbale musíte akceptovat pravidlo, že nemůžeš hrát, ale přesto jsi tady,“ vykládá Mendieta o své pozici v týmu.

Ačkoliv hráč se podle vlastních slov cítí být fit na sto procent, příležitostí na severovýchodě Anglie zatím příliš nedostával: „Chci jenom pomoci týmu a pořád na sobě makat, abych dostal šanci. Neměl jsem problémy se zraněními a jsem v perfektní kondici. Pro fanoušky Middlesbrough je to velká bolest, že ještě neviděli opravdové Mendietu. Doufám, že v této sezóně najdu více uplatnění,“ pokračuje španělský středopolař.

Bývalý fotbalista Barcelony nebo Latia Řím zároveň razantně dementuje spekulace o tom, že by měl mít spory s hlavním trenérem mužstva Garethem Southgatem: „Nemám s koučem žádné problémy, Southgate se vůči mně vždy choval korektně.“

/ Fotbalportal.cz / Skysports.com

Nejnovější články