Zpět na » Premier League » United odmítají zájem o Berbatova

United odmítají zájem o Berbatova

0

Líbilo se

25.08. - Ani špetka pravdy není podle šéfa exekutivy Manchesteru United Davida Gilla na tom, že jeho zaměstnavatel uvažuje nad angažováním klíčového útočníka Tottenhamu Hotspur Dimitara Berbatova.

Agent bulharského fotbalisty Emil Dantchev včera prozradil, že zástupci Red Devils sondují na White Hart Lane, aby zjistili jaké jsou jejich případné šance na získání Berbatovových služeb. David Gill však všechna tato tvrzení vyvrátil: „Kategoricky to odmítám. Neučinili jsme za něho žádnou nabídku.“

Také z tábora Kohoutů se ozývají podobná slova. Nikdo prý o nějaké nabídce nic neví: „Nemáme na stole žádnou nabídku a neakceptovali bychom ji ani kdyby tam byla – je to jednoduché.“

Bulharský útočník přestoupil v průběhu loňského léta do Tottenhamu za 10,9 miliónů liber z německého Bayeru Leverkusen a v minulé sezóně se stal nejlepším střelcem Spurs potom, co nastřílel rovných 22 branek ve všech soutěžích.

„Měli jsme devadesátiminutové setkání s hlavním funkcionářem Tottenhamu Davidem Levym a sportovním ředitelem Damienem Comollim. Informovali nás o tom, že United se zajímali o možné angažování Berbatova. Řekli nám, že v příštích dnech budou mít schůzku, na které se rozhodnou,“ uvedl hráčův zástupce Emil Dantchev v rozhovoru pro nejmenované bulharské rádio.

O slídění Rudých Ďáblů okolo bývalého fotbalisty Bayeru toho bylo namluveno spoustu. Spekulace v anglických kuloárech probíhaly prakticky neustále s několikadenními obměnami. Sir Alex Ferguson má problémy s útočníky. Rooney je dlouhodobě zraněný, ale že by Tottenham prodával svou největší hvězdu – to asi ne.

Média navíc v poslední době vyvíjejí na Tottenham a především na trenéra Martina Jola obrovský tlak. Podle mnohých už byl jednou nohou venku z klubu a také se měl pohádat právě s Berbatovem kvůli střídání v prohraném zápase se Sunderlandem. Ukázalo se však, že z každého úhlu jsou tyto informace nepravdivé.

„Můžu Vám říci, že tam neexistuje žádný problém,“ poznamenal Dantchev pro BBC a Martin Jol ho později doplnil. „Berbatov mě miluje. Pokud hraje dobře, vždy se ode mě dočká pochvaly. Pokud se mu nedaří, řeknu mu to. Už jsem se nechal slyšet, že bych raději zemřel, než abych ho prodal.“

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Nejnovější články