Zpět na » Premier League » Wenger vrací Walcotta do reprezentace

Wenger vrací Walcotta do reprezentace

0

Líbilo se

25.10. - Manažer londýnského Arsenalu, Arsene Wenger se nechal slyšet, že by se jeho svěřenec – zázračný anglický mladík Theo Walcott měl, co nejrychleji vrátit do kádru anglického národního týmu. Výkony ze současnosti prý hovoří za všechno.

Bývalému hráči Southamptonu byla předpovídána velká budoucnost. V sedmnácti letech se o něj přetahovaly velkokluby a tento tuhý boj nakonec vyhráli Gunners. Vloni byl s jediným startem za Albion, který zaznamenal proti Maďarsku (stal se tak nejmladším Angličanem národním dresu, tehdy mu bylo 17 let a 75 dní) povolán do anglické reprezentace pro mistrovství světa a i když si v Německu nezahrál ani minutu, vzbudil obdiv. Vždyť tou dobou neměl za Arsenal odkopáno vůbec nic.

Kanonýrům momentálně leží na marodce zraněný Robin van Persie, Eduardo si netyká s nijak dobrou formou a Wenger mu nabízí příležitosti od začátku této sezóny. V posledních třech zápasech však hraje skutečně oslnivě. Když střídal společně s Tomášem Rosickým proti Boltonu, hra jejich týmu se radikálně změnila a mladý Walcott rozhýbal pravou stranu zálohy, ze které pak vznikly dvě branky. Předevčírem v Lize mistrů opět zářil v duelu s pražskou Slavií poté, co jí vstřelil dva góly a stále více si tak říká o další šanci v anglické reprezentaci.

„Stěžujete si, že nemáte dostatek útočníků a obviňujete Arsenal, že neprodukuje anglické hráče – Theo je jedním z nich,“ nařkl všechny ty, kteří si rýpnuli do Albionu kvůli malému množství kvalitních útočníku, Arsene Wenger. „Je inteligentní, má hodně síly a co se týče techniky, pořád se zlepšuje,“ dodal francouzský kouč.

Walcottovy výkony ze středečního vystoupení na Emirates Stadium proti slávistům si řekly o velkou pozornost fanoušků, jež ho v internetovém hlasování BBC s počtem 8,8 bodů z 10 možných zvolili hráčem zápasu. Wenger stále tvrdí, že Walcott je jedním z nejperspektivnějších fotbalistů Anglie. Sám hráč chce, aby lidé vůči němu byli trpěliví, protože coby teenager na sobě musí ještě dost pracovat.

„Theo má talent. To je také důvod proč hraje v Arsenalu. Jsem přesvědčený, že je hodně talentovaný a jsem také přesvědčený o tom, že má v sobě jisté speciální vlastnosti, které ho zdobí. U prvního gólu proti Slávii nezazmatkoval a počkal si. Při druhé brance prokázal zkušenost v koncovce. Problém není v tom hrát moc rychle, potřebujete být trpělivý,“ uvedl na Walcottovu adresu lodivod Kanonýrů.

Více informací o klubu Arsenal FC naleznete na Gunners.cz

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Nejnovější články