Zpět na » Premier League » Fans Manchesteru United smutní, Ole končí

Fans Manchesteru United smutní, Ole končí

0

Líbilo se

29.08. - "You are my Solskjaer, my Ole Solskjaer, you make me happy, when skies are grey, oh Alan Shearer, was f*ckin dearer, please don't take, my Solskjaer away!" Tak tento známý popěvek si budou moci fanoušci Manchesteru United zpívat již jen při vzpomínkách na odcházející legendu svého klubu - Ole Gunnara Solskjaera.

Na dlouhých a v mnoha případech velice emotivních jedenáct let spojil norský útočník svojí kariéru s týmem z Old Trafford, aby těsně po začátku nové sezóny byl nucen ze světa profesionálního fotbalu odejít kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům s kolenem.

Právě ty trápily Solskjaera v předešlých letech ve velké, nepříjemné míře. Po poslední prodělané operaci se rozhodl, že trávníky s definitivní platností opustí.

Přestože nikdy nepatřil k pravidelným členům základní sestavy United, klub opouští se statistikou 366 odehraných zápasů a 126 vstřelených gólů. Ne nadarmo se mu říkalo nejlepší náhradník světa, díky svému střeleckému instiktu nikdy nepotřeboval na gólové prosazení přílišné množství času.

Čtyři branky nasázených za dvanáct minut v utkání proti Nottingamu Forest jsou již nesmazatelným počinem jeho kariéry. Nejkrásnější moment za působení v Manchesteru United si nicméně nechal na tu vůbec nejlepší možnou chvíli...

Cesta mezi nezapomenutelné se mu otevřela na konci května 1999, kdy se do historie zapsal coby střelec vítězné a obratem dokonající trefy ve finále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov.

Naposledy se v dresu United představil ve Wembley proti Chelsea (finále FA Cupu), kde ani ve své klasické roli střídajícího nedokázal zabránit porážce. Sezónu 2006/2007 však nakonec mohl, stejně jako celý klub, hodnotit za úspěšnou. V tehdejším srpnovém zápase proti Charltonu se ze vstřelení gólu radoval takřka po třech letech.

Ve zbývajícím ročníku se trefil ještě desetkrát a United v možno větší míře než by sám čekal pomohl získat mistrovský titul, jenž byl Solskjaerovým celkově šestým za dobu jeho pobytu na Ostrovech.

Nejsou to však jen střelecké schopnosti, čím si získal obdiv u naprosté většiny příznivců Manchesteru United. Charakter, láska ke klubu, profesionalita, vše pro zájem týmu - to jsou činy, které z vás dělají legendu v pravém slova smyslu. A přesně takovou se Ole Gunnar Solskjaer stal.

/ FotbalPortal.cz

Nejnovější články