Zpět na » Premier League » Curbishley zdrcen Dyerovým zraněním

Curbishley zdrcen Dyerovým zraněním

0

Líbilo se

29.08. - Asi velmi dlouho bude manažerovi West Hamu United Alanu Curbishleymu ležet v žaludku včerejší zápas druhého kola Carling Cupu s Bristolem Rovers, který záložník Kieron Dyer odnesl zlomeninou nohy.

Přestože Kladiváři v tomto utkání vyhráli 2:1 a postoupili do další fáze, mnoho důvodů k radosti nakonec neměli, protože bývalému fotbalistovi Newcastlu Dyerovi, díky velmi tvrdému zákroku, způsobil dvojnásobnou frakturu nohy Joe Jacobson z týmu domácích. Hammers vyřazení jejich nové letní posily zdrtilo a podle hlavního trenéra i přes výhru a postup šel fotbal stranou.

„Jsme naprosto zdrceni. Můžu říci jen tolik: Výsledek zápasu je nepodstatný. Hráč má být za takový zákrok potrestán. Z toho, co jsem viděl, soudím, že Kierona zasáhl po prohraném souboji o míč,“ říká skleslým tónem v hlase Curbishley.

V klubovém prohlášení se dozvídáme: „Kieron byl odnesen ze hřiště a následně převezen do nemocnice, kde se potvrdily prognózy. Kosti holenní a lýtková na jeho pravé noze jsou obě zlomené.“

„Je ještě příliš brzy spekulovat nad tím, kolik času bude mimo hru. Vše bude jasnější až se podrobí prvnímu operačnímu zákroku,“ přidává kouč West Hamu.

I když Alan Curbishley má okolo celé záležitosti jasno a zná původce Dyerova zranění, trenér Bristolu Paul Trollope zastává opačné stanovisko a stojí za svým hráčem: „Joe je čestný mladík a ke všemu došlo v zápalu boje. Byl to jen nešťastný incident.“

Curbishley však vzápětí kontruje slovy: „Hráči mohli vidět, co se stalo a celá ta situace je důvodem toho, proč jsou tak naštvaní. Každý v šatně je z toho opravdu zdrcen a nálada je pod psa, ale musíme se nad to povznést. Hra se po Kieronově zranění stala nepodstatnou. Jsem skutečně hodně dole, protože to vypadalo, že tady chytil formu. Hraje na své oblíbené pozici pravého záložníka.“

A i přes nepříznivé zprávy pro Hammers se vraťme k samotnému utkání. West Ham, jak už bylo dříve řečeno, zvítězil 2:1 a hlavní měrou se na dalším pokračování svého klubu podílel Craig Bellamy, když vstřelil obě branky Kladivářů.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Nejnovější články