Zpět na » Premier League » Robinson bude asi pořád jedničkou

Robinson bude asi pořád jedničkou

0

Líbilo se

01.09. - Přestože brankář Tottenhamu Paul Robinson v dohledné minulosti neoplýval nějakou výrazně dobrou reprezentační formou, kouč Albionu Steve McClaren se jej s největší pravděpodobností rozhodne postavit mezi tři tyče i pro nadcházející dvě utkání kvalifikace o EURO 2008.

Všichni si ještě dobře vzpomínají na hrubky gólmana Kohoutů. Duel s Chorvatskem, minela v přípraváků proti Německu. No, na tyhle nepovedené zápasy by chtěl Robinson asi co nejrychleji zapomenout. V posledním ligovém střetnutí s Manchesterem United sice inkasoval, ale s lehce tečovanou Naniho střelou mohl jen těžko něco svést. Hlasy anglické veřejnosti volaly po vystřídání reprezentační jedničky, ale McClaren pro zápasy s Izraelem a Ruskem změny na tomto postu neudělá.

Muž u kormidla Anglie má navíc plnou hlavu starostí z trochu jiného důvodu. Zranění kosí řady Albionu jako dýmějový mor, což McClarena neustále nutí hledat alternativy prakticky na všech místech v sestavě. Frank Lampard a Steven Gerrard – dva klíčoví záložníci mužstva jsou mimo hru, k tomu je nutno připočíst dalšího středopolaře Davida Beckhama, který se nedávno do národního týmu vrátil. Mimo jsou i útočníci Peter Crouch s dlouhodobě zraněným Rooneym. Liverpoolský útočník ale může proti Rusům nastoupit, protože v tu dobu už bude mít odpykán jeho jednozápasový trest za žluté karty. V obraně potom absentuje Gary Neville.

Pro jednoho až nad hlavu. Nejvážněji vypadá situace v útoku. Žádný z pěti forvardů na soupisce totiž v letošní sezóně Premeirship ještě neskóroval a tak McClaren nejspíš šáhne po variantě s jedním útočníkem na hrotu, kterým by měl být Michael Owen.

Na ostrovech už pomalu začínají bít na poplach. Angličané jsou zatím ve své skupině až čtvrtí a na postupové pozice ztrácejí tři body. Tato dvojice utkání bude pravděpodobně rozhodující a jestliže Albion ani teď nezabere, účast na příštím evropském šampionátu pro něj přestane mít konkrétnější rozměr.

/ Fotbalportal.cz / dailymail.co.uk

Nejnovější články