Zpět na » Premier League » Malouda a Torres si chválí úvod sezóny

Malouda a Torres si chválí úvod sezóny

0

Líbilo se

12.09. - Ĺ paněl Fernando Torres a Francouz Florent Malouda patří k těm největším hvězdám, které v létě zamířily do Premier League. Oba si stále ještě zvykají na odlišný styl hry, jinou kulturu, ale úvodní týdny v Liverpoolu, respektive v Chelsea, si oba pochvalují.

Dohromady stáli přes 1,5 miliardy českých korun, proto jsou na ně zákonitě upřeny zraky fanoušků i odborníků. Ăštočník Fernando Torres ani záložník Florent Malouda však zatím nedávají příliš velkou šanci svým kritikům a na hřišti potvrzují pověst, se kterou do Premier League přišli. Žádné velké rozkoukávání se nekonalo, Torres střílí góly, Malouda opanoval levou stranu hřiště Chelsea.

"Cítím se v pohodě, užívám si to tady. Je to jako když jsem přišel do Atlétika. Nečekal jsem ale tolik podpory. Všechno funguje dobře, i když tu ještě nejsem úplně doma. Začínám nacházet jistotu, pomáhají mi k tomu góly a vítězství. Pak je vše o mnoho jednodušší," pochvaluje si Torres dobrou formu Liverpoolu, který hned v úvodu soutěže ukazuje, že s útokem na titul to myslí vážně.

Ani Malouda se ještě s Anglií stoprocentně nesžil, přesto je s prvními týdny v Londýně spokojen: "V Chelsea je mi fajn. Sice jsem ještě stále ve fázi adaptace, ale to jsem čekal. Všechno není jen růžové - hlavně konkurence je tu obrovská, zvykám si i na odlišnou kulturu."

Obě posily zatím nechyběly ani v jednom ligovém zápase a zdá se, že na důvěru trenérů si nemohou stěžovat. Jak jsou spokojeni se svojí rolí v týmu?

"V Atlétiku jsem se stahoval pro míče více do středu hřiště, pak jsem teprve mohl útočit. V Liverpoolu se o tohle starat nemusím, v záloze je dost schopných hráčů, kteří mají přesně definovanou svoji roli na hřišti. To je možná jeden z důvodů, proč mi anglický styl vyhovuje. Hrajeme více přímočaře, hra je rychlá se spoustou protiútoků," říká Torres, který ve čtyřech zápasech dokázal vstřelit tři branky.

Bývalý záložník Olympique Lyon vidí výhodu právě ve velké konkurenci, která v Chelsea panuje. Díky ní se může odrazit k ještě lepším výkonům.

"Je to výzva. Mám takové situace rád, protože jsou na vás kladena velká očekávání. Je to pro mě i zodpovědnost," říká Malouda a zároveň dodává, že si nepotrpí na přílišnou medializaci: "Nehraju proto, abych byl na prvních stránkách novin. Chci být úspěšný v tom, co dělám. Uznání se mi dostává od trenérů."

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/skysports.com/teamtalk.com

Nejnovější články