Zpět na » Premier League » Jol už není manažerem Tottenhamu

Premier League - Jol už není manažerem Tottenhamu

0

Líbilo se

26.10. - Páteční ráno potvrdilo zprávu, která se objevila po včerejším zápase Tottenhamu s Getafe (1:2) - Holanďan Martin Jol končí po třech letech ve funkci manažera Spurs. Horkým kandidátem na uvolněný post je stále Juande Ramos ze španělské Sevilly.

Některé zprávy tvrdily, že Jol po porážce s Getafe nabídl prezidentu Levymu svoji rezignaci sám, ale vše bylo jinak. O Jolově osudu bylo totiž rozhodnuto ještě před večerním utkáním. Levy na odpolední schůzce vyzval Jola a jeho asistenta Chrise Hughtona, aby s okamžitou platností složili své funkce. Pohárový zápas tak měl pro Jola hořkou příchuť vědomí, že je poslední.

"Pro mě je odchod Martina a Chrise politováníhodný. Rozhodnutí nebylo lehké, zvažovali jsme, co všechno oba pro klub udělali. Naším jediným přáním bylo, aby se výsledky zlepšily. Pro tento klub bylo poctou, že měl za manažera Martina, který nás dvakrát dovedl do Evropy. Chris u nás byl už od roku 1977, zažil tu všechna období - hráčské, trenérské, exceletně si vedl i na diplomatickém poli. Oba jsou profesionálové, na White Hart Lane se těší velké popularitě a respektu a vždy tu budou vřele přivítáni," říká Levy.

"Tottenham je výjimečný klub a já bych chtěl poděkovat skvělému realizačnímu týmu a hráčům. Podpora od fanoušků byla také úžasná, takže i jim patří velký dík - na ně nikdy nezapomenu. Práci jsem si tady užíval," dodává Martin Jol.

V prohlášení klubu nadále stojí, že minimálně pro příští zápas s Blackburnem se klubu ujmou trenéři mládeže Clive Allen a Alex Inglethorpe.

Novým manažerem by se měl podle všech očekávání stát Juande Ramos ze Sevilly. Ten se španělským týmem zažívá velké úspěchy, s klubem dvakrát vyhrál Pohár UEFA a není tajemstvím, že s Tottenhamem jednal už v úvodu sezóny. Tehdy však ještě Jol dostal důvěru. Na včerejším zápase s Getafe však byl přítomen ředitel Sevilly Ramon Monchi, který zřejmě jednal o Ramosově odchodu do Anglie. S pozicí asistenta byl nejdřívě spojován Gustavo Poyet, bývalý hráč Spurs, ten však popřel, že by se mu někdo z klubu ozval.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/skysports.som

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články