Zpět na » Premier League » Pořád a pořád dokola

Pořád a pořád dokola

0

Líbilo se

11.09. - Jaký klub asi na nás zase vybalí světová média ohledně další budoucnosti německé hvězdy Michaela Ballacka? Juventus Turín či Real Madrid? Anebo záložníkovi Chelsea bude libo nějaký úplně jiný evropský velikán?

Všedním čtenářům anglického tisku a milovníkům sportovní rubriky obzvlášť musí již snad přeskakovat z neustálého propírání Ballackovi údajné nespokojenosti na Stamford Bridge. Není dne kdyby na internetu, v novinách a nevím kde všude ještě nepřibyla nová fáma typu – „Ballack jednou nohou v Realu Madrid“, „Ballack míří do Juventusu“. Normální smrtelník už toho začíná mít akorát tak dost.

Není divu. Kapitán německé reprezentace si letos v dubnu dost vážně poranil kotník a operace se nakonec stala nevyhnutelnou. Dlouhá pauza od fotbalu bývalé hvězdy mnichovského Bayernu odpočítává poslední sekundy do zahájení celého „neštěstí“. Na paškál si ho bere kdekdo a přestup Stevea Sidwella, aniž by to kdokoliv předpovídal, jenom přilívá olej do ohně, ne-li vůbec celou kauzu „Ballack a odchod pryč“ neodstartuje.

Odborníci na slovo vzatí se domnívají, že i když německý záložník odehrál za Blues většinu zápasů uplynulé sezóny, bude mít místo jisté i nadále. Jenže prý chyba lávky. Jose Mourinho si jako volného hráče na začátku léta přivádí Stevea Sidwella z Readingu, který nastupuje na obdobných pozicích jako náš marod. Osud zpečetěn. V tu chvíli se roztáčí kolotoč neustávajících a nekončících spekulací. Pro začátek. Přestože Němec kvůli zranění neabsolvuje letní přípravu, ztrácí předem místo v základní sestavě v nadcházejícím ročníku. No, ono pokud je fotbalista delší čas zraněný, těžko si hned zahraje opět v základu. To dá rozum. K ničemu ještě ani nedošlo, ale Ballack už je odepsán a jelikož je stále v pracovní neschopnosti, nemůže nic změnit. Při nejmenším. Ať je pozdraven den pochválený před večerem.

Nejspíš z tohoto důvodu na sebe nenechává dlouho čekat další vlna, jak já s oblibou říkám, žertovných pověstí a historek. Mourinho už s Ballackem nepočítá, proto ho chce prodat do Realu Madrid a poté, co se přihlásí Juventus je k mání i pro „Starou dámu“. Budiž. Možné to je. Proč by také ne? Hlavně když vezmeme v potaz, že trenér „Bílého baletu“ Bernd Schuster se netají obdivem k Ballackovému fotbalovému umění a rád by jej přetáhl do krajů Pyrenejského poloostrova. I Juventus po návratu do Serie A potřebuje posílit, ale skutečnost, že by Roman Abramovič nechal odejít takový klenot, byla minimální, až směšně minimální.

Jestli si někdo může myslet, že 31. srpna 2007 s koncem přestupního termínu, bude veškerému handrkování učiněna přítrž, mýlí se. Minulý týden se uzavírala soupiska Chelsea pro Ligu mistrů a Ballackovo jméno mezi třiadvaceti šťastlivci nefiguruje, což lze označit jako další oheň na střeše. Lékaři nedokáží stanovit alespoň přibližné datum, kdy by se rodák z Görlitzu měl vrátit na trávník a tak přestože se počítá s koncem října či listopadu, Jose Mourinho šahá po variantě: Nezařadit Ballacka na soupisku Blues pro nejprestižnější pohárovou soutěž Evropy. Závěr z toho plyne jediný – hráč může být dopsán až v únoru a během této doby si byť, třeba již uzdravený, v zápasech Champions League ani nekopne. Ovšem tím to hasne. Dost. Tečka.

„Jsem z toho zklamaný, ale rozhodnutí musím respektovat,“ říká se smíšenými pocity středopolař Blues jen chvíli nato, co je o celé záležitostí spraven. Jenže mezitím si už údajně podle jednoho „velmi dobře“ informovaného zdroje plácá s Ramonem Calderonem na lednovém transferu. Dle některých to byla poslední kapka. Jo, jo. Poslední kapka, která nikdy nevznikla a neodkápla na zem. Spíše jen další z řady bulvárních žvástů, jenž věrohodnější anglická média vzápětí označují za fabulaci dne a zmuchlanou ji hází do koše. Ruský bohatýr Roman Abramovič se asi smíchy musel zakutálet pod stůl ve své kanceláři na Stamford Bridge.

A tak prozatím platí stanovisko, že Ballack v lednu „zaručeně“ balí kufry a potom již jen tradááá směr španělská metropole. Jestliže byl kapitán německého národního týmu někdy nespokojen, pak nejvíce nejspíš v těchto dnech. Vedení Chelsea váhá s propuštěním svého záložníka na reklamní akci s německou reprezentací, nakonec sice svolí, ale Ballack nestíhá odletět včas a pak už je nasnadě opět obehraná písnička. „Jsem zklamaný z jednání Chelsea…“

Jde ovšem s určitostí tvrdit, že situace je tak vyhraněná, jak se může na první pohled jevit? Nevíme. Nabízí se pouze odhad. Zoufalci se obracejí k moci vyšších sil a prosí pána Boha o oproštění od těchto možných a hlavně nemožných spekulací. Jsou jich hordy a na čtenáře číhají za každým rohem. Raději už sám skončím, aby se mi čirou náhodou nerozskočila hlava pod nevídaným přílivem dalších informací o přestupu Ballacka. Vždyť jistě během psaní tohoto článku byly vytvořeny jiné a přitom ne o mnoho se lišící příběhy bez konce a bez začátku a nikdo už vlastně ani pořádně neví, jak to vše začalo. De facto vlastně i já přispívám svou trochou do mlýna a tak celá věčná anabáze s názvem „Ballack“ pokračuje pořád a pořád dokola, takřka s denní aktualizací.

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články