Zpět na » Premier League » Zraněné opory plánují návrat na hřiště

Zraněné opory plánují návrat na hřiště

0

Líbilo se

11.09. - Reprezentační přestávka dává vždy příležitost k doléčení různých šrámů a nejinak tomu je i tentokráte. Návrat na zelený pažit už netrpělivě vyhlížejí třeba Wayne Rooney, Jamie Carragher, Gary Neville nebo Andreas Isaksson. Někteří hráči však v důsledku svých zdravotních potíží ztratili místo v základní sestavě a nečeká je tedy jednoduchý návrat.

Velmi dobrá zpráva přichází především pro fanoušky Manchesteru United. Ăštočník Wayne Rooney by mohl být připraven už pro víkendový zápas proti Evertonu alespoň na lavičce náhradníků. Rentgen jeho zraněné nohy ukázal oproti původním předpokladům velký pokrok, ale realističtější je spíše Rooneyho start v úvodním utkání Ligy mistrů proti Sportingu Lisabon nebo až 23. září proti Chelsea.

Do důležitého utkání s Chelsea by měl být v pořádku i obránce Gary Neville, který už se na hřišti neobjevil téměř půl roku. Nejdříve si poranil kotník v březnovém zápase proti Boltonu, poté jej zase trápilo zranění stehenního svalu. Z předpokládaných šesti týdnů se nakonec vyklubalo šest měsíců nucené pauzy. Dvaatřicetiletý bek zřejmě nebude mít problém se vrátit do sestavy ligového mistra, horší to ale bude s místem v reprezentaci, kde se k velkým výkonům rozehrál mladý Micah Richards z konkurenčních Citizens.

Už o tomto víkendu by se mohl vrátit do sestavy Liverpoolu Jamie Carragher, který si v zápase se Sunderlandem minulý měsíc zlomil žebro. Manažer Benítez však jeho návrat nechce uspěchat. S velkou pravděpodobností však již bude moci počítat s kapitánem Stevenem Gerardem, který zvládl bez problémů zápas Anglie s Izraelem. Jeho zlomený prst na noze si ani nevyžádal žádné injekce tišící bolest. Pokud zvládne středeční duel s Ruskem, zřejmě nastoupí i o víkendu proti Portsmouthu.

Zcela fit je už i gólman Andreas Isaksson z Manchesteru City. Mezi tři tyče se však zřejmě jen tak nevrátí, protože jeho místo pevně převzal Kasper Schmeichel. I manažer Eriksson prohlásil, že jedničkou je v jeho očích právě dánský mladík. Isakssona tak čeká tuhý boj o místo v základní sestavě.

Podobně je na tom i Thomas Sörensen z Aston Villy, který rovněž kvůli zranění nestihl začátek sezóny. Aston Villa na jeho místo angažovala Scotta Carsona z Liverpoolu, který zřejmě v pozici jedničky bude pokračovat. Sörensen se už nechal slyšet, že je připraven z Villa Parku odejít.

"Nejdůležitější je pro mě hrát, i za cenu nižšího platu. Jsem připraven odejít i za horšími podmínkami," říká dánský gólman.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Nejnovější články