Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Premier League » Wembley konečně dobyto vlastními

Wembley konečně dobyto vlastními

0

Líbilo se

09.09. - Tři zápasy trvalo, než anglická reprezentace zvítězila na nově zrekonstruovaném Wembley. Vítězství přišlo v nejlepší možný čas. Albionu totiž v kvalifikaci o EURO 2008 pořádně teklo do bot a až včerejší hladká výhra 3:0 nad Izraelem situaci alespoň trochu uklidnila. + sestřih ze zápasu na videu

Kormidelník Anglie Steve McClaren měl problémy s poskládáním základní jedenáctky. Zasáhnout do hry nemohli Lampard, Hargreaves a Rooney. I nad Gerrardovým startem visel otazník kvůli zlomenému prstu na noze. Kapitán Liverpoolu se však ukázal jako správný harcovník a v pro anglickou reprezentaci chvílích nejtěžších, ji neopustil a i přes zranění se rozhodl do zápasu nastoupit. McClaren dal od začátku prostor Barrymu a v útoku se potkala staronová útočná dvojice z Merseyside – Michael Owen a Emile Heskey.

Začátek utkání se hrál ve znamení spálených šancí domácích. Po selhání Heskeyho se ve 20. minutě poprvé přetáčely ukazatele skóre. Joe Cole skoro přes celou šíři hřiště poslal za obranu Izraele krásný centr na Wrighta-Phillipse, který jej těsně před brankářem Aouatem z voleje usměrnil do brány – 1:0.

Hosté byli bezradní. Takřka vše z jejich strany chodilo výhradně přes záložníka Liverpoolu Benayouna a jejich herní představení bylo nemastné neslané. Přesný opak Anglie. V období přestávky přišly velké chvíle Owena. Ăštočník Newcastlu nejprve před odchodem do šaten nadvakrát nepřekonal hostujícího gólmana, ve 49. minutě se mu už ale pšenka rozkvetla. Gareth Barry jej kolmou přihrávkou našel na hranici vápna, Owen si míč zpracoval a z otočky filigránsky vypálil nádhernou ránu, na jejíž lapení nemohl Aouate ani pomýšlet.

V těchto okamžicích domácí celému zápasu dominovali. Ĺ est minut po hodině hry se skóre hýbalo potřetí a také naposledy. Barry rozehrál roh, přesný centr načechral na hlavu skvěle hrajícího Micaha Richardse, no a když brankář Izraele při pokusu zabránit této gólové hlavičce upadl v mlýnici svého vápna, byla již úloha obránce Citizens velmi usnadněná – 3:0.

Kouč Angličanů poté na příznivý vývoj reagoval dvěmi střídáními. V 70. minutě šel dolů srdcem bojující Gerrard, zastoupil jej Phil Neville a Heskey, za kterého přišel Johnson. Wembley nakonec zažilo první domácí úspěch a Anglie jen několik hodin po výhře ragbistů nad USA, slavila další důležité mezinárodní vítězství svých barev, tentokrát ve fotbale. Albion si tak připsal rozhodující tři body a obnovil šance na postup do Rakouska a Ĺ výcarska. Na druhé Rusko nyní ztrácí jediný bod a už ve středu se s ním utká možná v klíčovém zápase celé skupiny E.


Anglie – Izrael 3:0 (1:0)
Branky: 20. Wright-Phillips, 49. Owen, 66. Richards
Sestava Anglie: Robinson, Richards, Ferdinand, Terry, Ashley Cole, Wright-Phillips (83. Bentley), Gerrard (71. Neville), Barry, Joe Cole, Heskey (71. Johnson), Owen
Žlutá karta Anglie: Terry
Návštěva: 85 372 diváků
Rozhodčí: Pieter Vink (Nizozemsko)

Sestřih zápasu

/ Fotbalportal.cz

Nejnovější články