Zpět na » Premier League » Lehmann: Almunia si nezaslouží být jedničkou

Lehmann: Almunia si nezaslouží být jedničkou

0

Líbilo se

09.09. - Německý reprezentační brankář Jens Lehmann do médií otevřeně prohlásil, že jeho gólmanský kolega Manuel Almunia si nezaslouží post prvního brankáře v Arsenalu. Podle Lehmannových slov se zdá, jako by svoji pozici v týmu Gunners považoval za neotřesitelnou.

Lehmann začal pochopitelně sezónu na pozici jedničky, ale svými hrubými chybami připravil Arsenal o několik bodů. Když manažer Arsene Wenger oznámil, že Lehmann má potíže s achilovkou, posunul se mezi tři tyče věčný náhradník Manuel Almunia. Sedmatřicetiletý Lehmann však byl připraven už k sobotnímu zápasu Německa s Walesem a neočekává, že by v Arsenalu měl zůstat na lavičce.

"Jsem bezpochyby mentálně nejsilnější hráč Arsenalu, mám nejvíce zkušeností. Vždycky bude nějaký brankář, který odchytá dva nebo tři zápasy lépe, ale neviděl jsem nikoho, kdo by chytal lépe deset zápasů. To je moje výhoda. Nebojím se žádného mladého supermana, který by mě posadil na lavičku," řekl Lehmann pro The People.

I samotný Wenger Lehmannovi řekl, ať neočekává, že bude okamžitě jeho první volbou, ale německý gólman je přesvědčený, že jeho návrat na post jedničky je jen otázkou času.

"Vím, že budu chytat zase. Trenér mě nechá hrát. Ví to on, vím to já - a nezáleží na tom, jestli to bude už příští týden. Četl jsem, že Almunia by si zasloužil místo jedničky, ale on ještě pro tým nevychytal žádný důležitý zápas," tvrdí Lehmann.

Martin Vymyslický / skysports.com/fotbalportal.cz

Nejnovější články