Zpět na » Premier League » Voronin: Rotační systém je dobrý

Premier League - Voronin: Rotační systém je dobrý

0

Líbilo se

08.09. - Žádné výhrady nemá útočník Andrej Voronin vůči způsobu, jakým jeho nadřízený z Liverpoolu Rafael Benitez točí sestavou. „Výsledky vidí všichni,“ řekl Ukrajinec po otázce, zda je podle něho tento systém správný.

Voronin do města Beatles přišel před touto sezónou jako volný hráč z německého Bayeru Leverkusen, kde mu právě po minulém ročníku vypršel kontrakt. Sám fotbalista sdělil, že akceptuje vysoké množství talentu na soupisce Reds a je s to soutěžit o místa v základní sestavě.

„Když jsem podepsal, Rafa mi řekl, že je připraven se sestavou točit. Liverpool má v současné době 23 hráčů, z nichž rovných dvacet hraje v národních mužstvech svých zemí,“ okomentoval situaci v LFC forvard s desítkou na svém dresu.

„Každý chce hrát, každý ví jak hrát. Ovšem kouč dělá věci správně, když každému dává příležitost. Přeje si, abychom 50 až 60 zápasů odehráli na nejvyšší úrovni, ne na dvacet procent. To je důvod, proč se v posledních pěti zápasech čtyřikrát měnila sestava. Výsledky Rafovi dokazují, že je vše správně,“ poznamenal dále Voronin.

Ukrajinský útočník je nyní na reprezentačním srazu své země, která dnes bude čelit Gruzii v kvalifikaci o EURO 2008. Ve středu ji potom čeká Itálie. Ukrajině chybí odehrát 6 utkání a potřebuje v těchto duelech nutně získat body, aby si uchovala reálnou šanci na postup.

„Proti Gruzii a Itálii musíme nasbírat minimálně čtyři body. Jenom tehdy, pokud se nám to podaří, zůstanou naše šance na účast ve Ĺ výcarsku a Rakousku živé. Pro začátek potřebujeme zvítězit v Tbilisi, což nebude vůbec lehké. Gruzie má technicky poskládané mužstvo. Naším úkolem bude zabrat prostor ve středu pole. Všichni gruzinští hráči hrají v silných evropských týmech a ví, co dělat s balonem, takže jim nemůžeme poskytnout místo ve středu a musíme je napadat,“ dodal Voronin.

/ Fotbalportal.cz / liverpoolfc.tv

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články