Zpět na » Premier League » Richards prodlouží u Citizens

Richards prodlouží u Citizens

0

Líbilo se

05.09. - Obránce Manchesteru City Micah Richards, který se v posledních dnech vyznačuje formou jako trám, se nechal slyšet, že prodloužení smlouvy se svým momentálním zaměstnavatelem je vyřízenou záležitostí.

Devatenáctiletý Richards má platnou smlouvu až do roku 2010 a doufá v její prodloužení: „Jsem u City velmi šťastný. Přál bych si, abych, co nejdříve podepsal. V současnosti jen čekám na svého otce, jenž je v Africe ve fotbalové škole. Během příštích dvou týdnů se má vrátit a jakmile se tak stane, chceme začít jednání.“

Tento anglický zadák je jedním z klíčových hráčů družiny trenéra Svena Gorana Erikssona na počátku nové sezóny. Jeho výkony jsou zatím skvělé a nominace v posledních čtyřech utkáních Albionu ho nemohla minout.

„S přicházejícím evropským šampionátem je pro mě dostatek šancí v reprezentaci velmi důležitý. Potřebuji plné vytížení. Jestliže jsem u Citizens, nemám s tím problém. Být tady je pro mě ta nejlepší věc. Byl mi nabízen nový kontrakt, ale zatím není nic podepsáno. Vše by se ovšem mohlo rychle změnit,“ objasňuje Richards.

City vstoupili do nového ročníku výborně. V úvodních třech zápasech ani jednou neprohráli a i když v duelech s Arsenalem a Blackburnem pocítili chuť porážky, Micah Richards tvrdí, že vítězství zase přijdou a život v Manchesteru si užívá.

„Je super pracovat se Svenem. Je úplně jiný než náš předchozí kouč Stuart Pearce. Pearce byl motivační typ člověka, každého dokázal vyhecovat. Sven je takový klidnější. Lidé dělají věci různými způsoby. Někdo nemusí křičet, ale dotyčný ví co chce, zvedne se a prostě to udělá. Sven nám při tréninku řekne, jak hrát v zápase a potom si náš fotbal užíváme. Jsme v pohodě a není na nás vyvíjen žádný tlak.“

„Klub momentálně zažívá vzrušující časy. Od odchodu Stuarta Pearce se hodně změnilo. Máme nového majitele a Sven má o dost více peněz než měl Stuart. Ovšem prvotřídní manažeři jako je Sven přitahují prvotřídní hráče, což je náš případ,“ poznamenal dále bek Citizens.

Richards byl obzvlášť zklamán nedělní porážkou na Ewood Parku s Blackburnem. Přestože však Manchester prohrál 1:0, anglický obránce je stále pevně přesvědčen o tom, že jeho celek čeká úspěšná sezóna.

„Letos míříme mezi top deset mužstev Premier League, jenže věci se neudělají přes noc. V našich prvních třech utkání jsme dosáhli dobrých výsledků. Poslední dvě nebyla tak povedená, ale rok je dlouhý. Na Blackburnu jsme nepodali stoprocentní výkon. Byl to velmi těžký zápas. Rovers mají dobře poskládaný tým a chystají se nakročit do nejlepší šestky. City na tom není špatně. Máme 9 bodů z úvodních třech střetnutí. Přitom před začátkem sezóny jsme chtěli dosáhnout stejného bodového zisku v úvodních pěti zápasech,“ prozradil Richards.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Nejnovější články