Zpět na » Premier League » Mourinho předpovídá otevřenou partii

Mourinho předpovídá otevřenou partii

0

Líbilo se

03.09. - O titul letos možná budou bojovat i jiné týmy mimo tzv. „Big four“. Alespoň tohle tvrdí kouč londýnské Chelsea Jose Mourinho, podle něhož v tomto ročníku Premier League přichystá otevřenou hru ohledně boje o mistrovskou trofej.

Po nedělní prohře 2:0 na domácí půdě Aston Villy lodivod Blues zhodnotil stávající situaci: „Začíná být normální, když tým z Velké čtyřky prohraje nebo ztratí body. Ostatní mužstva mimo naprostou elitu utratila mnoho peněz a přivedla prvotřídní posily, které vyztužily jejich kádr. Villa je jedním z příkladů, ale najít jich můžeme více.“

„Bude stále složitější hrát proti takovým celkům, protože budou pořád lepší. Liga je otevřená, ovšem je teprve první zářijový víkend a za námi je odehráno pouhých pět kol,“ doplnil vzápětí portugalský trenér.

Na špici momentální tabulky Premiership se zatím neděje nic nového. Liverpool vede, Arsenal je druhý a Chelsea čtvrá. Akorát Everton nakoukl do této elitní společnosti, když mu patří třetí příčka. Chybí jen Manchester United, který se po nezdarech z úvodu začíná oklepávat.

Mourinho dále dementoval jakýkoliv hlubší význam dřívějšího odchodu vlastníka klubu ze Stamford Bridge Romana Abramoviče při prohraném utkání na Villa Parku. Ruský bohatýr se po druhém gólu zvedl a šel pryč. Novináři tak už zase začínali rozjíždět kolotoč spekulací, než je bývalý kouč Porta zastavil.

„Myslím, že majitel odešel potom, co se mu zkrátka chtělo odejít. Při přátelském duelu mezi Anglií a Německem na Wembley jsem odcházel také brzy, abych se vyhnul dopravní zácpě,“ poučil anglická média Jose Mourinho.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Nejnovější články