Zpět na » Premier League » Ohlasy manažerů k 5. kolu Premier League

Ohlasy manažerů k 5. kolu Premier League

0

Líbilo se

01.09. - Aktualizováno po nedělních zápasech. Kalamita - tak označil Billy Davies druhý poločas utkání Derby County s Liverpoolem. Pochopitelně nebyl spokojen ani Martin Jol, jehož Tottenham promrhal dvoubrankový náskok. Speciálních pochval od manažerů se dočkali Thomas Gravesen, Andy Johnson nebo Louis Saha.

Liverpool - Derby 6:0

Rafa Benítez (Liverpool): "Byl to téměř perfektní výkon. V první půli jsme zahodili spoustu šancí, ale po třetím gólu bylo definitivně hotovo. Věděli jsme, že Derby má dobrého týmového ducha, ale zvládli jsme to jako profesionálové. Jsem velmi spokojený, že jsme na prvním místě, ale možná jen na jeden den. Je hezké dát šest gólů, ale máme před sebou ještě dlouhou cestu."

Billy Davies (Derby): "Začali jsme dobře, prvních dvacet minut jsme zvládli v pohodě. Ale dostat druhý gól těsně před poločasem, to je špatné. Druhý poločas, to už byla kalamita. Stále nehrajeme tak, jak bychom měli. Dokud nezačneme, nebudeme mít body."

Bolton - Everton 1:2

Sammy Lee (Bolton): "Říkal jsem hráčům, že pokud udrží svoje odhodlání, otočíme to. O atmosféře v naší šatně se toho napovídalo hodně, ale každý, kdo ten zápas viděl, musí říct, že to není pravda. Dostat gól v poslední minutě ze standardní situace, to je zklamání, byli jsme na to připraveni. Musíme začít hrát na nulu vzadu. Jsem přesvědčený, že brzy začneme dělat výsledky, které si zasloužíme."

David Moyes (Everton): "Thomas Gravesen byl zřejmě tím hlavním rozdílem mezi oběma mužstvy. Dodal týmu klid, začali jsme hrát lépe. Chybí mu ještě fyzická kondice, ale ukázal několik skvělých přihrávek. Je skvělé, že se hned trefil Yakubu, ale velká pochvala míří i k Andymu Johnsonovi, vytvořili výborné útočné duo."

Newcastle - Wigan 1:0

Sam Allardyce (Newcastle): "Dali jsme skvělý gól, předvedli jsme velmi dobrý výkon. Zápasu jsme naprosto dominovali, jen jsme neměli štěstí. Už o poločase jsme mohli vést o gól nebo dva, ale pár skvělých zákroků brankáře a naše špatné zakončení nás nechávaly v očekávání."

Chris Hutchings (Wigan): "Vyloučení ten zápas rozhodlo. Velmi mě to mrzí, rozhodčí několikrát chyboval v náš neprospěch. Na hráče jsem pyšný. Byli jsme blízko, ale odjíždíme s prázdnou."

Fulham - Tottenham 3:3

Lawrie Sanchez (Fulham): "Bylo to jako film s Jamesem Bondem. Tam si vždycky říkáte, proč ho ten padouch nezabije, když může. On se pak vrátí a zabije jeho. Byli jsme stateční a to někdy rozhoduje. V určitých situacích jsme se rozhodli lépe než Tottenham a to rozhodlo."

Martin Jol (Tottenham): "Měli jsme hrát mnohem lépe, tohle je zklamání. Když inkasujeme po rohu a přímém kopu, tak můžeme začít obviňovat jeden druhého. Tohle musíme odstranit, pak možná začneme vyhrávat. Musíme vedení lépe bránit, můžeme si za to sami. Měli jsme být více důrazní v koncovce."

Reading - West Ham 0:3

Steve Coppell (Reading): "Je to poprvé, co jsem se bál, když jsme byli v útoku. Musíme s tím něco dělat, v hlavě mi začíná zvonit alarm. Dopředu to bylo dobré, ale byli jsme přiliš zranitelní v protiútocích. Soupeř takhle dal dva góly. Hráli slušně a vítězství si zasloužili, my jsme zklamaní."

Alan Curbishley (WHU): "Když uvážím, co se tady stalo minulý rok, tak je to fantastický výsledek. Začali jsme výborně, Craig vstřelil fantastický gól, typický pro něj. Byl to pro něj taky fyzický test a on uspěl. Soupeř nás sice dostal pod tlak, ale naše hra byla založená na protiútocích, kterých jsme i několik zahodili, ale celkově to byl velmi dobrý výkon."

Middlesbrough - Birmingham 2:0

Gareth Southgate (Middlesbrough): "Nemohl jsem po hráčích chtít víc, vydali jsme se správným směrem. Těší mě, že jsme nepolevili a soupeře nepouštěli do žádných šancích. Naše pracovná morálka a disciplína byly velmi dobré, byl to základ skvělého fotbalu, který jsme předváděli."

Steve Bruce (Birmingham): "Byli jsme úplně beznadějní, můžeme být rádi, že jsme dostali jen dva góly. Byl to strašný výkon, bezpochyby vyhrál lepší tým. Nikdo z našich hráčů si nezaslouží pochvalu, snad jen Cameron Jerome."

Manchester United - Sunderland 1:0

Sir Alex Ferguson (Man Utd): "V první půli jsme si nedokázali pořádně přihrát a nevytvořili jsme si ani moc šancí. Louis Saha nám pak ukázal cíl. Moc jsme ho potřebovali, jeho rychlost a síla nám hodně chyběly. Trvalo to dlouho, ale vítězství jsme si zasloužili."

Roy Keane (Sunderland): "Prohrát gólem ze standardní situace mě mrzí. Jedna chyba nás stála celý zápas. Ale celkový výkon mě těší. Bylo by hezké více vyzkoušet soupeřova brankáře, ale celkově jsem se snahou hráčů spokojen. Fanoušci United byli fantastičtí, naši také. Ale jsme bez bodu."

Blackburn - Manchester City 1:0

Mark Hughes (Blackburn): "Od začátku do konce jsme šli za svým cílem. Naše přihrávky byly nebezpečné, soupeři jsme nadělali hodně problémů. Tugay je po dvou kartách a vyloučení nešťastný, ale jeho spoluhráči se semkli a pohlídali tři body."

Sven Göran Eriksson (Man City): "Dobře jsme si přihrávali, ale u toho taky zůstalo, protože jsme nebyli nebezpeční. Očekávali jsme těžký, fyzicky náročný zápas, ale i přes vyloučení na každé straně to nebyl nijak tvrdý zápas. Obě červené karty byly uděleny správně."

Arsenal - Portsmouth 3:1

Arsene Wenger (Arsenal): "Jestliže Kanu nebyl v ofsajdu, pak rozhodčí neměl jinou možnost, než ho vyloučit. Jsme tam, kde jsme před sezónou chtěli být, to je dobrý základ. V prvním poločase jsme ukázali obrovskou kvalitu, ve druhé půli to byl i takový mentální a fyzický test."

Harry Redknapp (Portsmouth): "Proti Arsenalu potřebujete odvést ten nejlepší výkon, rozhodně mu nemůžete darovat góly jako my. Ten třetí byl snad nejhorší, co jsem kdy viděl. Hráči úplně přestali hrát, jen se procházeli a koukali se na míč. To prostě nejde, po zásluze jsme byli potrestáni."

Aston Villa - Chelsea 2:0

Martin O´Neill (Aston Villa): "Je to skvělý den. Chelsea byla opravdu dobrá, ale my se radujeme z vítězství. Zatův gól nás uklidnil, Chelsea pak převzala iniciativu, ale my jsme náskok drželi a přidali druhý gól. Jsem opravdu velmi spokojený s přístupem hráčů. Už od prvního dne a porážky s Liverpoolem to bylo výborné a tenhle výsledek nás hodně posílí."

Jose Mourinho (Chelsea): "Byl to dobrý zápas s dobrým týmem, ale takový výsledek jsme si nezasloužili. V první půli jsme dominovali, na gól jsme dobře zareagovali. Minimálně bod jsme si zasloužili. Udělali jsme chybu při rohovém kopu, toho se musíme vyvarovat, ale měli jsme dostatek šancí ke vstřelení branky."

Martin Vymyslický / bbc.co.uk

Nejnovější články