Zpět na » Premier League » United rozdrtil WBA, Sunderland i Tottenham ukončily série bez výhry

United rozdrtil WBA, Sunderland i Tottenham ukončily série bez výhry

United rozdrtil WBA, Sunderland i Tottenham ukončily série bez výhry © img.dailymail.co.uk - Aaron Lennon

0

27.01. - V úvodním utkání 23. kola Premier League si tři body po výhře 1:0 nad Fulhamem připsal Sunderland. Slavil i Tottenham, který zdolal Stoke 3:1. Domácí týmy naopak smutnili na Fratton Parku a na The Hawthrons.

Sunderland AFC - Fulham FC 1:0
55. Jones

Po více jak měsíci se podařilo Sunderlandu získat v Premier League tři body, v úvodním utkání 23. kola to odnesl Fulhamm. Domácí hřáči začali hrát aktivně hned od úvodních minut, v první šanci pálil těsně vedle Cisse. Na druhé straně se podobně vedlo i Daviesovi, ale to bylo z první spíše nudné půle vše.

I úvod druhého poločasu patřil Sunderlandu, tentokráte navíc s gólovým vyjádřením. Andy Reid připravil střeleckou pozici pro Cisseho, jeho pokus Schwarzer zlikvidoval, jenže míč vyrazil pouze před Jonese a ten měl snadnou úlohu. Fulham ovšem mohl o deset minut později vyrovnat, po hlavičce Dempseyho stál Daviese pomalu na brankové čáře, jenže bránu minul. Na druhé straně zlikvidoval pokus Malbranqua pozorný Schwarzer. Black Cats ale zákrok australského brankáře už příliš nevadil, výhru 1:0 si už pohlídali.

Tottenham Hotspur - Sunderland AFC 3:1
8. Lennon, 21. Defoe, 25. Dawson - 57. Beattie

Tottenham dokázal v domácím utkání proti Stoke konečně přerušit sérii sedmi utkání bez výhry. Za koncem série stojí především první poločas, ve kterém fanoušci na White Hart Line viděli tři branky domácího týmu. Hned v osmé minutě otevřel skóre Aaron Lennon. Toho v minutě jednadvacáté napodobil přesnou ranou Jermaine Defoe a za další tři minuty Michael Dawson. Ten se trefil hlavou po přesném centru od skvěle hrajícího Modriče.

V druhé půli už se z gólu ovšem radovali pouze hosté, v 56. minutě na konečných 3:1 snížil Jprvní brankou v dresu Stoke James Beattie. Jeho pokus překonal debutujícího Carla Cudiciniho, který dostal přednost před Gomesem. Další posily Spurs, Wilson Palacios a Pascal Chimbonda, zápas sledovali z tribuny.

Portsmouth - Aston Villa 0:1
21. Heskey

Ať už byla první půle ve Fratton Parku jakákoli, rozhodně nenudila. Oba týmy střídavě přebíraly iniciativu směrem dopředu. Byť nepřicházely výraznější šance, střel ze střední vzdálenosti bylo přehršel. Aston Villa oproti předešlým utkáním zvolila poměrně rozdílnou strtategii. Mnohdy do kombinace nezapojovali středovou řadu a dlouhými nakopávanými míči hledali vepředu nabíhající útočníky. Tento systém přinesl ovoce již ve 21. Minutě, kdy Brad Friedel svým nákopem našel hlavu Emila Heskeyho, ktery prodloužil na Agbonlahora, jenž mu přihrávku oplatil stejnou měrou. Heskey se následně vřítil do šestnáctky a nedal brankáři Jamesovi nejmenší šanci. Nic podstatnějšího se v prvním poločase již neudálo.

Portsmouth vletěl do druhé půle jako tajfun a dobrých dvacet minut téměř nepustil Villans na svou polovinu, bezvýsledně. Navíc v 71. Minutě uviděl za protesty druhou žlutou kartu Belhadj. I přesto byli borci Pompey schopni vyvinout vcelku slušný záverečný tlak, ale ani to nezabránilo další výhře birminghamského klubu.

West Bromwich Albion - Manchester United 0:5