Zpět na » Premier League » West Ham si poradil s Fulhamem, Spurs remizovali

West Ham si poradil s Fulhamem, Spurs remizovali

West Ham si poradil s Fulhamem, Spurs remizovali © soccera-z.com - V popředí Carlton Cole

0

18.01. - Nedělní program Premier League nabídl londýnské derby mezi West Hamem a Fulhamem. Vítězně nakonec z duelu na Upton Parku vyšli Hammers, kteří tak poskočili na osmé místo. V druhém utkání remizoval Tottenham ve strhujícím zápase s Portsmouthem.

West Ham United - Fulham FC 3:1
7. Di Michele, 60. Noble (penalta), 76. Cole - 22. Konchesky

Úvodní nedělní utkání odstartovalo velmi svižně, už v 7. minutě chybovala obrana Fulhamu poprvé. Hostující Pantsil si centr zpracoval tak neobratně, že toho lehce využil David Di Michele a dorazil míč do odkryté brány. Cottagers se ale podařilo ještě v první půli vyrovnat po krásné střele Konchesky.

I do druhé půle vstoupil lépe domácí celek a k vedení mu opět pomohla chyba Cottagers. Na půlce se nechal o míč lehce obrat Konchesky a unikajícího Colea musel zastavit jen za cenu penalty. Tu bez problémů proměnil Mark Noble. Agilní Cole pak mohl několikrát zvýšit, ale dvakrát pálil těsně vedle. Na 3:1 se mu zvýšit podařilo v 76. minutě, kdy po přihrávce Di Micheleho lehce prostřelil Schwarzera a definitivně ukončil devítizápasovou sérii Fulhamu bez prohry.

Totteham Hotspur - Portsmouth FC 1:1
70. Defoe - 59. Nugent

Skvělý zápas a gólový návrat Jermaine Defoea viděli fanoušci, kteřív nedělní podvečer navštívili White Hart Line. Obzvláště díky skvělému výkonu Tottenhamu se bylo od prvních minut na co koukat. Velmi aktivní byl právě Defoe, který do Tottenhamu přestoupil právě z Portsmouthu. Už v první půli měl několik dobrých šancí, ale jeho bývalý spoluhráč David James mu radost kazil. Na druhé straně zlobil obranu Spurs hlavně Dave Nugent, ale ani on se v první půli netrefil.

Anglický útočník si tak na svoji první branku v Premier League musel počkat až do druhého poločasu, kdy překonal Gomese tvrdou střelou z vápna. Za zmínku ale stojí i zákrok Davida Jamese, který těsně před gólem svého mužstva vytáhl skvělý zákrok proti tečovanému centru Lennona. Tottenhamu pak Pompey zatlačil a v 70. minutě se po střele Defoea z vápna dočkal zaslouženého vyrovnání. Utkání mohl dokonce otočit Darren Bent, ale ve velké šanci nedokázal z malého vápna hlavičkovat do odkryté brány. Díky remíze Tottenhamu se na konci tabulky vytvořila hned skupinka hned pěti týmů s 21 body.