Zpět na » Premier League » Owen odmítl prodloužit

Owen odmítl prodloužit

Owen odmítl prodloužit © -

0

Líbilo se

23.12. - Michael Owen oznámil vedení Newcastlu, že nevyužije nabídku na prodloužení stávajícího kontraktu. Konečné rozhodnutí učiní až po sezóně, kdy už ale bude volným hráčem.

Útočník Newcastlu United dostal před několika dny nabídku na prodloužení svého současného kontraktu, který mu po sezóně vyprší. Došlo tak k tomu, po čem delší čas volal. Jeho reakce na tento krok je ale pro všechny překvapivá. I když vedení Strak věřilo, že jejich nabídka je takového rázu, že ji Owen neodmítne, opak je pravdou. Odchovanec Liverpoolu totiž oznámil, že do létě žádný kontrakt nepodepíše. To je pro Newcastle velmi nepotěšitelná zpráva, klub ale aspoň může těšit fakt, že sám hráč chce dodržet svůj současný kontrakt, což znamená, že nemá v úmyslu odejít během lednového přestupního okna.

"V souvislosti se spekulacemi o mé budoucnosti jsem se rozhodl dát najevo, že plně náležím k Newcastlu až do konce této sezóny. Klub jsem ale informoval, že rozhodnutí o mé budoucnosti učiním až po skončení sezóny," uvádí Owen ve svém prohlášení. "Doufám, že to bude chápáno jako pozitivní krok a ne jako to, že nejsem loajální. Jsem tu spokojený, užívám si své šance tu hrát. Vše je nyní příkladem seriózního uvažování o mé budoucnosti. Bylo mi 29 a rozhodnutí o další kariéře je nyní velmi důležité."

Owen také dodal, že za tímto rozhodnutím nestojí finanční stránka věci, což je u tohoto hráče překvapivé. Owen ale před časem klubu oznámil, že by akceptoval snížení svého platu. "Moje rozhodnutí není o penězích. Před pár měsíci jsem řekl klubu, že bych akceptoval snížení mého platu. Nemám žádný důvod pro opuštění klubu během lednového přestupního okna. Chci ujistit fanoušky, že se budu společně se spoluhráči snažit o to, abychom pod vedením Joe Kinneara skončili sezónu co nejvýše."

Otázkou ale nyní je, jak na situaci zareaguje klub. Šance na to dostat v lednu aspoň nějaký peníz za tohoto hráče může převážit fakt, že po sezóně by klub nedostal nic. A to by mohlo při Owenově pověsti rozhodnout.

Kam dál?

Ondřej Myška / skysports.com

Témata článku
Související odkazy
Nejnovější články