Zpět na » Premier League » Preview: Derby County vs Newcastle United

Preview: Derby County vs Newcastle United

0

Líbilo se

16.09. - Až pondělní večerní dohrávkou mezi Derby County a Newcastlem United bude zakončeno 6. kolo anglické Premier League. Domácí budou bojovat o každý bod, ambiciózní tým hostí určitě bude pomýšlet na plný bodový zisk. Utkání začíná na Pride Parku v 21:00.

Oba týmy vstupují do zápasu z naprosto odlišných pozic. Domácí Derby získalo v úvodních kolech pouze jediný bod za remízu z Portsmouthem v prvním kole. Na další bodový zisk od té doby čeká, přičemž od onoho úvodního kola provází tým Billyho Daviese hrozivé skóre 1:13! To Newcastle se usadil v horní polovině tabulky, navíc má oproti ostatním týmům zápas k dobru. Magpies jsou jedním ze čtyř týmů, které ještě v novém ročníku neprohrály. Na Pride Parku svěřenci Sama Allardyce určitě budou chtít tuto sérii prodloužit, tři body by je vynesly na pohárové příčky.

Domácí by měl zlobit zejména ve skvělé formě hrající Michael Owen, v pořádku by měl být už i další útočník Mark Viduka. Neznámou v sestavě hostí zůstává záložník Emre Belözoglu, který se zranil na srazu turecké reprezentace.

Derby County doufá, že zápas bude schopen absolvovat nová posila, útočník Kenny Miller ze Celticu Glasgow, který měl potíže s kolenem. Manažer Davies určitě nebude moci počítat s Craigem Faganem, který dostal čtyřzápasový distanc, který odstartuje proti Newcastlu. Start Darrena Moora je nejistý, zpět by naopak měli být Dean Leacock a David Jones.

Řekli před utkáním:

Billy Davies (Derby): "V našem plánu jsme dva roky napřed, takže to podle toho vypadá. Nemáme poraženeckou náladu, potřebujeme se učit. Musíme se smířit s tím, že v této lize třeba dlouhou sérii zápasů nevyhrajeme."

Sam Allardyce (Newcastle): "Začali jsme dobře i přesto, že jsou tu noví hráči, nový manažer a nový realizační tým. Neprohráli jsme, to je velmi, velmi dobré. Vše pramení z naší tvrdé práce, a to nejen hráčů, ale i klubového prezidenta a ostatních zaměstnanců klubu."

Derby: Bywater, Griffin, Moore, Malcolm, Teale, Davis, Camara, McEveley, Todd, Oakley, Mears, Pearson, Howard, Price, Earnshaw, Miller, Jones, Leacock, Lewis.

Newcastle: Harper, Given, Enrique, N'Zogbia, Rozehnal, Taylor, Cacapa, Faye, Edgar, Beye, Milner, Geremi, Butt, Smith, Pattison, Viduka, Martins, Ameobi, Owen.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Nejnovější články