Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Preview nedělních zápasů 18. kola Premier League

Preview nedělních zápasů 18. kola Premier League

Preview nedělních zápasů 18. kola Premier League © -

0

Líbilo se

21.12. - Nedělní rozlosování slibuje velmi pikantní menu. Jako předkrm se podává utkání mezi celky z chvostu tabulky, West Bromwichem a Manchesterem City. Hlavní chod obstarají týmy s neustále narůstající formou Newcastle a Tottenham. A jako delikátní zákusek si poté můžeme vychutnat fotbalový svátek v podobě šlágru Arsenal vs. Liverpool.

West Bromwich Albion - Manchester City 14:00

Čtyřgólový výprask uštědřili v minulém kole West Bromu sunderlandské Black Cats. Další prohra byla jen nepatrné přiblížení se okraji propasti. Pokud se Baggies nevyvarují nastalému trendu rozdávání bodů, sami sebe tak tlačí do jisté záhuby. Nejmenší počet branek (13), na kterých se podílelo pouze šest střelců, mnohé napovídá o bídné ofenzivní síle mančaftu.

Manchester City naopak disponuje, po Chelsea, druhým nejlepším útokem v lize (30). Nenechte se ovšem touto skutečností mást. Nejlepší desítku mají Citizens daleko před sebou. Ba dokonce nyní okupují sestupovou pozici, jelikož Sunderland poskočil na místo 12. Z posledních osmi zápasů dokázali pouze jednou naplno bodovat a to nad Arsenalem 3:0.

Stoper Leon Barnett je zpátky po zranění kolene. V nasazení může doufat i český forvard Roman Bednář, neboť James Morrison a Borja Valero prodělali drobné nemoci a není tím pádem jisté, zdali budou stoprocentně fit. Rodinné problémy nepustily do pohárového zápasu Kapitána Richarda Dunna, dnes by měl hrát. Koleno však začalo opět zlobit hvězdného Bazilce Robinha.

Nominace:
West Brom : Carson, Zuiverloon, Hoefkens, Meite, Barnett, Donk, Olsson, Robinson, Cech, Kim, Morrison, Greening, Valero, Koren, Teixeira, Brunt, Bednar, Moore, Beattie, MacDonald, Pele, Kiely
Man City: Hart, Zabaleta, Richards, Dunne, Ben Haim, Garrido, Ball, Elano, Ireland, Wright-Phillips, Kompany, Fernandes, Hamann, Vassell, Robinho, Sturridge, Caicedo, Jo, Onuoha, Evans, Schmeichel

Vzájemné zápasy:
Celkově: 48-26-50
Premier League: 3-2-1

Rozhodčí: Chris Foy

Newcastle - Tottenham 16:00

Souboj sousedů v tabulce (15. a 16. místo). Momentálně Straky s Kohouty nesdílí pouze ptačí přízvisko, ale mají rovněž stejný počet bodů a zároveň si oba týmy kladly mnohem vyšší předsezónní sile. V Newcastlu panuje, ne ve velkém měřítku, ale dalo by se řict euforie. Družstvo Joea Kinneara si drží neporatzitelnost již dlouhých pět zápasů. Navíc přímo úměrně výkonům roste i sebevědomí hráčů, kteří se v minulém kole prezentovali skvělým výkonem na hřišti Portsmouthu.

Spurs jedou vstříc třetímu triumfu v zápasech hraných venku. A také mají důvod být v dobrém rozmaru. Během týdne potřebovali uhrát alespoň remízu se Spartakem Moskva, která by jim zaručovala setrvání v dalších bojích UEFA Cupu. Utkání skončilo 2:2, Tottenham se tudíž mohl radovat z postupu. Onomu evropskému představení předcházela remíza s Manchesterem United.

Tři naposledy hrané zápasy na St. James´ Parku skončily vždy jasnou výhrou Newcastlu 3:1. Letos je los svedl proti sobě ve třetím kole Carling Cupu, kde Tottenham zvítězil 2:1

Joey Barton , Alan Smith a Igancio Gonzalez budou určitě chybět. Stejně tak Obafemi Martins kvůli problémům s třísly. Nejistý je start Ledleyho Kinga, Aarona Lennona Luka Modric a Jonathan aWoodgatea. Všichni byli zranění a ještě chvíli potrvá, než budou v plné formě.

Nominace:
Newcastle: Given, Harper, Beye, Enrique, N´Zogbia, Bassong, Coloccini, Taylor, Cacapa, Edgar, Butt, Guthrie, Duff, Gutierrez, Geremi, Owen, Martins, Viduka, Ameobi, Carroll, LuaLua
Tottenham: Gomes, Cesar, Corluka, Dawson, Woodgate, King, Bale, Assou-Ekotto, Modric, Boateng, O´Hara, Zokora, Bentley, Huddlestone, Lennon, Bostock, Parrett, Obika, Pavlyuchenko, Bent, Campbell

Vzájemné zápasy:
Celkově: 46-28-54
Premier League: 26-21-17

Rozhodčí: Andre Marriner

Arsenal - Liverpool 17:00

Zasype červená lavina i Emirates Stadium? Bezpochyby celá Anglie bude dnes s napětím sledovat prestižní duel mezi Arsenalem a Liverpoolem. Zatímco Kanonýři letos nepodávají zcela vyrovnané výkony, Reds svou formu ustálili a s náskokem jednoho bodu vévodí tabulce Premier League. V přímé konfrontaci s týmy Big Four si oba rivalové vedou opravdu velmi dobře. Bude tedy zajímavé sledovat, zdali se někomu podaří zkompletovat hat-trick v podobě třetího vítězství nad největšími konkurenty.

Gunners se ocitají ve vskutku nelehké pozici. Statistiky hovoří jasnou řečí. Posledních sedm sezón žádný tým, který měl v konečném zúčtování na kontě víc, než pět porážek, neslavil mistrovský titul. Tento počet již Arsenal dovršil ve zpackaném duelu na hřišti Manchesteru City. Arsen Wenger však neztrácí optimismus, poněvadž je toho názoru, že letos bude pro prvenství stačit daleko méně získaných bodu. Podle zkušeného stratéga se soutěž čím dál více vyrovnává a prohrát může prakticky každý s každým. Střetnutí také naskýtá londýnským šanci umazat náskok Liverpoolu na přijatelnějších pět bodů.

Podle všeho by se Reds neměli nechat ukolébat dobrými výsledky a prvním místem. Borci z města Beatles se oproti letům minulým naučili pravidelně vyhrávat a hlavně sbírat body i v zápasech, kde se nedaří zrovna podle představ. Sečteno podtrženo, Liverpool nikdy nezažil lepší vstup do soutěže. Jediné zaváhání přišlo během jedenáctého kola, kdy Tottenham na White Hart Lane zvítězil v poměru 2:1.

Obecně pro posledních deset zápasů platí, že Arsenal s Liverpoolem doma neprohrává. Jediná porážka z deseti zápasů se konala v roce 2000. Reds si z Highbury odvezli hubené vítězství 0:1.

Francouzský mladíček Samir Nasri se vrací po zranění kotníku. Kolo Toure naproti tomu nemá start, díky problému s lýtkem, vůbec jistý. Theo Walcott i nadále laboruje s poraněným ramenem. Netřeba připomínat, že na listinu absentujících taktéž stále patří Tomáš Rosický. Žádná nová zranění nemusí rešit Rafael Benitez. Nemůže pouze počítat s Fernandem Torresem (podkolenní šlacha), jehož návrat se odhaduje na příští týden. Zadák Fabio Aurelio by se po léčení lýtka mohl dočkat výhledově tak za tři zápasy.

Nominace:
Arsenal: Almunia, Sagna, Nasri, Gallas, Djourou, Clichy, Denilson, Fabregas, Song, Diaby, Wilshere, Eboue, Fabianski, Vela, Ramsey, Van Persie, Adebayor, Bendtner
Liverpool: Reina, Arbeloa, Carragher, Agger, Dossena, Aurelio, Babel, Benayoun, Gerrard, Mascherano, Lucas, Alonso, Riera, Kuyt, Keane, Ngog, Cavalieri, Insua, El Zhar

Vzájemné zápasy:
Celkově: 58-42-68
Premier League: 9-9-14

Rozhodčí: Howard Webb

Karel Pernica / bbc.co.uk

Nejnovější články