Zpět na » Premier League » Wenger: Henryho odchod byl risk

Premier League - Wenger: Henryho odchod byl risk

0

Líbilo se

19.09. - Jako sázku na riziko označil manažer Arsenalu Arsene Wenger prodej kapitána a největší opory týmu Thierry Henryho do Barcelony. Francouzský manažer přiznal, že si nebyl jistý, co s jeho týmem odchod nejlepšího střelce v historii klubu udělá.

"Byl to velký risk a zatím ještě ani nevíme, jestli to byl dobrý tah. Po pěti odehraných zápasech to ještě nelze odhadnout. Věděl jsem, že Thierryho prodejem na sebe beru riziko. Na druhou stranu nemůžete nechat na lavičce takového hráče, jakým je Adebayor. Ve svém věku už musí hrát," vysvětluje Wenger jeden z důvodů Henryho odchodu. Adebayor o víkendu vstřelil dvě branky do sítě Tottenhamu a výrazně se tak podílel na vítězství nad odvěkým rivalem.

"Nejsem překvapený tím, že jsme začali dobře. Hráči potvrdili naděje, které jsem do nich vkládal. Naopak moji důvěru v tým ještě posílili," pokračuje Wenger.

Po zápase s Tottenhamem se francouzský manažer vyjádřil dokonce v tom smyslu, že odchod jeho krajana Henryho možná jeho týmu i prospěl a hra Gunners je pro soupeře méně čitelná: "Thierry Henry byl velkým hráčem, ale od nikoho konkrétního nemůžete požadovat, aby ho nahradil. Každý si nese svůj díl zodpovědnosti. Momentálně můžeme dávat góly ze všech pozic, což je pro soupeře velice složité. Cesc Fabregas, Alexander Hleb, Robin van Persie, Tomáš Rosický, Emanuel Adebayor - nebezpečí může přijít odkudkoliv. To je oproti minulé sezóně rozdíl," uzavírá Wenger.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články