Zpět na » Premier League » Grant potvrzen ve funkci manažera Chelsea

Premier League - Grant potvrzen ve funkci manažera Chelsea

0

Líbilo se

20.09. - Aktualizováno. Ohlasy osobností. Izraelec Avram Grant byl oficiálně jmenován novým manažerem Chelsea, která se v noci ze středy na čtvrtek rozloučila s Portugalcem Jose Mourinhem. Některé osobnosti si však myslí, že toto řešení je pouze dočasné a do manažerského křesla brzy usedne někdo jiný.

Grant bude představen až na zítřejší tiskové konferenci. Spolu s ním povede Chelsea jako asistent Steve Clarke. Jose Mourinho se dnes dopoledne rozloučil s hráči a poté již Stamford Bridge definitivně opustil.

Grantovo jmenování však vzbudilo jistou míru nedůvěry. Bývalý hráč Chelsea Pat Nevin si myslí, že toto řešení je pouze dočasné: "Je absolutně jasné, že je to jen krátkodobé řešení, protože Chelsea teď nemůže získat toho, koho opravdu chce. A tím je Guus Hiddink (momentálně kouč ruské reprezentace). Ten bude volný až skončí cyklus EURA 2008. Avram Grant je v Chelsea totiž vítaný asi tak, jako Camilla na Dianině memoriálu. Ten chlápek tu není příliš oblíbený. Nepotrvá to dlouho," naráží Nevin na to, že Grant je v Chelsea jen kvůli vřelým vztahům s majitelem Abramovičem.

Podobného názoru je také Gavin Peacock, další bývalý hráč Blues: "Když přivedete někoho jako Guus Hiddink, máte někoho s dobrou reputací, ale u Granta tedy nevím. Myslím, že srdce týmu bude odchodem Mourinha hodně zasaženo. Bude velmi složité znovu obnovit toho týmového ducha, kterého tu Mourinho vytvořil velmi rychle."

"Nemyslím si, že by bylo hodně lidí, kteří by mohli Mourinha nahradit. Ale pokud si vybrali Avrama, pak si šanci zaslouží. Je to dobrý člověk, umí jednat s lidmi, ve fotbale se vyzná. Ĺ anci dostal, nikdy nevíte," dodává v současnosti majitel Leicesteru City Milan Mandarič, pod kterým Grant pracoval v Portsmouthu jako technický ředitel.

Kdo je Avram Grant?

Jedenapadesátiletý Avram Grant začínal jako mládežnický kouč v rodném Izraeli v týmu Maccabi Petah Tikva už v devatenácti letech. O čtyři roky později vyhrál s klubem juniorskou ligu, ve třiceti letech byl jmenován hlavním koučem A-týmu. V Izraeli ještě vedl slavnější Maccabi Tel Aviv, se kterým dokázal získat dva mistrovské tituly. Poté si na jednu sezónu vyzkoušel i angažmá v Maccabi Haifa, načež se opět vrátil do Tel Avivu. Jeho druhé působení v klubu však nebylo tak úspěšné a Grant dostával kvůli špatným výkonům týmu výhružné dopisy. Vše vyvrcholilo jeho propuštěním a opětovnému přesídlení k Maccabi Haifa. S týmem ihned získal titul, šanci kvalifikovat se do Ligy mistrů však nedostal, protože tým byl potrestán za neoprávěné nasazení jednoho z hráčů v předkole. O rok později se situace opakovala, Grant získal s Maccabi opět titul, ale tentokráte už se do Ligy mistrů probojoval a stalo se tak vůbec poprvé v historii izraelské klubové kopané.

Tento úspěch katapultoval Granta i do funkce reprezentačního kouče Izraele. U národního týmu se mu však nevedlo, v kavlifikaci na EURO 2004 jeho tým selhal. Grant si navíc popudil veřejnost tím, že odcestoval na Africký pohár národů do Tuniska, což je jedna ze znepřátelených zemí Izraele. Grant následně neuspěl ani v kvalifikaci o světový šampionát v Německu, když ve skupině skončil třetí za Francií a Ĺ výcarskem. Poté začala jeho anglická mise, minulý rok byl jmenován technickýcm ředitelem Portsmouthu. V létě však přesedlal do kanceláří Chelsea, kde zastával funkci ředitele fotbalu. Po odchodu Joseho Mourinha se stal novým manažerem A-týmu.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články