Zpět na » Premier League » Slavné výroky Pana výjimečného

Slavné výroky Pana výjimečného

0

Líbilo se

20.09. - "I am the special one. - Jsem výjimečný." Jose Mourinho toho za tři roky v anglické kopané dokázal hodně. Získal s Chelsea například dva tituly v Premier League, ale proslavil se také jako dobrý glosátor, jehož některé výroky obletěly celý svět. Jestliže si chcete připomenout ty nejslavnější, máte možnost v následujících řádcích.

"Prosím, nenazývejte mě arogantním, ale jsem evropský šampion a myslím, že jsem výjimečný." - Mourinho se představil na tiskové konferenci po příchodu do Chelsea v létě 2004.

"Máme nejlepší hráče a omlouvám se, pokud to zní arogantně, ale i nejlepšího manažera."

"Kdybych chtěl snadnou práci...zůstal bych v Portu - krásná modrá židle, trofej z Ligy mistrů a já hned po Bohu ten nejvyšší."

"Jsou jen dva způsoby, jak bych mohl Chelsea opustit. První je ten, že mi v červnu 2010 skončí kontrakt a klub mi nový nenabídne. Druhý je ten, že mě Chelsea vyhodí. Ale že bych sám odešel? Nikdy! To bych fanouškům Chelsea nikdy neudělal." - Na otázku, zda byl loňský Carling Cup poslední trofejí, kterou s Chelsea získal.

"Jak říkáme v Portugalsku, autobus je přivezl a vysadil je přímo před jejich vlastní brankou." - Po remíze 0:0 s Tottenhamem.

"Kdyby mi pomáhal s trénováním, tak jsme na konci tabulky a kdybych mu já pomáhal s byznysem, zbankrotovali bychom." - Na adresu Romana Abramoviče, majitele klubu.

"Tlak? Jaký tlak? Tlak je to, že lidé pracují od rána do noci, aby měla jejich rodina co jíst. Ve fotbale žádný tlak není." - Na pozápasové konferenci.

"Každý chce, aby Chelsea prohrála. Až se to stane, měli byste vyhlásit státní svátek." Na pozápasové konferenci po skvělém startu Chelsea do sezóny 2005-06.

"Jsme na špici, ale ne kvůli finanční síle klubu. Jsme ve hře o spoustu trofejí kvůli mojí tvrdé práci."

"Více se bojím ptačí chřipky než fotbalu. Co znamená fotbal v porovnání s životem? Musím koupit nějaké masky pro sebe a realizační tým, možná i pro hráče." - Krátce poté, co do Británie dorazila ptačí chřipka a náskok Chelsea před Manchesterem United se ztenčil.

"Mladí hráči jsou jako meloun. Jenom když ho rozkrojíte, tak s určitostí poznáte, jak chutná. Někdy ten meloun vypadá krásně, ale nechutná příliš dobře. Jiné vypadají odporně, ale chutnají fantasticky."

"Je to jako omeleta a vajíčka. Nemáte vajíčka, není omeleta. Záleží i na kvalitě vajíček. V supermarketech prodávají vajíčka první, druhé i třetí jakosti. Jedny jsou dražší a ta omeleta je potom lepší. A jestliže prvotřídní vajíčka jsou ve Waitrose (anglický supermarket, který dbá na kvalitu svého zboží více než na jeho cenu) a vy tam nemůžete jít, pak je to problém." - Narážka na absence Lamparda, Ballacka, Carvalha a Drogby před zápasem s Rosenborgem Trondheim (1:1).

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/premierleague.com

Nejnovější články