Zpět na » Premier League » Pires: Fergieho arogance náš vždy motivovala

Premier League - Pires: Fergieho arogance náš vždy motivovala

Pires: Fergieho arogance náš vždy motivovala © 20minutos.es -

0

Líbilo se

02.11. - Bývalý záložník londýnského Arsenalu Robert Pires se před zítřejším utkáním Gunners s Manchesterem United rozhovořil o významu tohoto střetnutí pro oba týmy. Jako bývalý hráč domácích rozhodně ví, o čem je řeč. Kanonýrem se totiž člověk stává na celý život a ani Pires nezapomněl, kde strávil velkou část své kariéry.

„Co přesně zapříčiňuje rivalitu mezi těmito dvěma celky, mi není doposud jasné. Ovšem jsem si jistý, že na konci mého působení to byla jejich nadměrná povýšenost a fyzická hra. S každým jejich triumfem, (Sir Alex) Ferguson tvrdil, že jeho tým byl lepší a lepší, a na Arsenalu nikdy neprohraje. Tyto prohlášení naše hráče velmi provokovaly,“ poznamenal záložník Villarrealu.

Pires se také rozhovořil o jiných utkáních, které pro Gunners byly v sezóně důležité. Například proti Chelsea nebo Tottenhamu to bylo rovněž na ostří nože. Duel s Red Devils však měl zvláštní příchuť. Rivalita prý byla znatelnější.

„Každý fotbalista Arsenalu odehrál v ročníku šest zápasů, jenž byly důležitější než ostatní. Jedním byl souboj se Spurs, další pak s Chelsea a nesmím zapomenout na Manchester United. Bitva s Rudými ďábly však byla vždycky něčím specifická. Na začátku mého působení v severním Londýně United pravidelně vyhrávali tituly. Tehdy věřili, že znají recept na londýnské kluby. I kvůli tomu bylo každé vítězství nad Fergusonovou družinou vzrušující. Dnes je to stejné.“

„Před zápasy s nimi nám trenér Wenger kladl na srdce jednu věc: Hrajte svým obvyklým stylem a nenechte se ovlivnit protivníkem, říkával. Speciálně nám vštěpoval, že nemáme vstupovat do války s Rooneym, Keanem nebo bratry Nevilleovými. Vždycky věděl, co budou United dělat, ale tvrdil, že máme za každou cenu zůstávat profesionály. Wenger ovšem chtěl, abychom jim naložili, i když to neřekl nahlas. Při těchto zápasech nám připomínal naši rivalitu, a co tento duel znamená pro naše fanoušky.“

„Za úspěch proti Red Devils jsme nedostávali žádné prémie. Bonus za vítězství byl stejný, jako kdybychom například porazili West Bromwich. Hráči Kanonýrů nepotřebovali být něčím podnícení. Střetnutí s Manchesterem United nás motivovalo samo o sobě,“ svěřil se francouzský středopolař.

Více o klubu Arsenal FC naleznete na stránkách Gunners.cz

/ Fotbalportal.cz / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články