Zpět na » Premier League » Prohlášení Chelsea k odchodu Mourinha

Premier League - Prohlášení Chelsea k odchodu Mourinha

0

Líbilo se

21.09. - Chelsea dodatečně vydala prohlášení, ve kterém vysvětluje, proč došlo k odchodu manažera Joseho Mourinha. Hlavním důvodem byl údajně fakt, že porušení vzájemných vztahů se začalo projevovat na výsledcích. Hráčský pohled na celou záležitost přidává také jeden z nejzkušenějších - Claude Makelele.

"Ve čtvrtek brzy ráno oznámili Chelsea a Jose Mourinho, že po vzájemné dohodě ukončují svoji spolupráci. Klíčovým slovem v této větě je vzájemná dohoda. Jose nerezignoval, ani nebyl vyhozen. Shodli jsme se i na bodě, kde byly vzájemné vztahy porušeny. Navzdory upřímným snahám obou stran v posledních měsících se nepodařilo jisté rozdíly vyřešit. Rozhodnutí padlo poté, co jsme dospěli k závěru, že neshody se začaly projevovat na výkonech týmu a poslední výsledky tento názor podpořily. Nechtěli jsme, aby to mělo další vliv na klub," stojí v prohlášení Chelsea.

"Zárověň musíme vzdát hold skvělé práci Joseho v Chelsea. Byl to nejúspěšnější manažer, kterého klub poznal a poprávu si zaslouží místo v jeho historii. Jose byl ten, kdo dotáhl Chelsea tam, kde teď je, tedy mezi nejlepší kluby na celém světě. Na Stamford Bridge bude vždy vítaný, ať už jako host Chelsea nebo manažer jiného klubu. V klubové historii se mu dostane takového přijetí a uznání, jaké si zaslouží," píše se dále v testu, který byl nazván jako otevřený dopis fanouškům.

Svůj pohled na Mourinhův odchod prozradil i velezkušený francouzský záložník Claude Makelele: "Na Mourinhovi bylo vidět zjevně napětí kvůli výsledkům v Premier League, ale stále si zůstával jistý. Ale nová zranění ho opravdu těžce zasáhla a bylo vidět, že ten neklid s přibývajícími špatnými výsledky vzrůstal. Poprvé jsem se o tom dozvěděl, když mi spoluhráč poslal zprávu. Nového manažera neznám tak dobře. Má před sebou velkou výzvu, protože bude médii i fanoušky vždy srovnáván s Mourinhem."

Martin Vymyslický / premierleague.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články