Zpět na » Premier League » Mourinho: Portugalsko trénovat nechci

Premier League - Mourinho: Portugalsko trénovat nechci

0

Líbilo se

22.09. - Jose Mourinho poprvé od svého odchodu z Chelsea obsáhleji promluvil k nedávným událostem, nastínil i své budoucí plány. Portuglaskou reprezentaci zatím převzít nechce, v Premier League také nehodlá v nejbližších měsících pokračovat. Nebude ani sledovat výsledky svého bývalého klubu.

"Samozřejmě bych se chtěl do Anglie vrátit, ale ne hned na další angažmá. Nechci odejít z Chelsea a ihned nastoupit u jiného klubu. Můj další krok musí být v jiné zemi, musí to pro mě být jiná zkušenost, jiný fotbal. Je mi 44, doufám, že mám před sebou ještě hodně let. Anglický fotbal miluju a neměnil bych nic, co jsem kdy předtím řekl," říká Mourinho.

Dvojnásobný vítěz Premier League také překvapivě pochválil rozhodčí, novináře a ostatní manažery, se kterými se nejednou dostal do konfliktu: "Pár zklamání z výkonů rozhodčích mi nezabrání říct, že Anglie má velmi dobré rozhodčí, poctivé lidi. Někteří z nich mi dnes volali. Pokud rozumíte filozofii anglického tisku, je to také zábava. Sůl a pepř každý den. Ostatní manažeři jsou skvělí lidé. Vždy mi vyjádřili podporu a byli milí. Po fotbalové stránce to bylo v mé kariéře fantastické období. Chci se vrátit, ale ne hned."

A kam budou další kroky kontroverzního manažera směřovat?

"Budu si užívat života. Budu se učit další jazyk, ještě jeden bych se rád naučil. Nejsem unavený, nepotřebuji k odpočinku tři nebo čtyři měsíce. Budu si muset vybrat mezi Itálií a Německem, protože francouzsky, španělsky a anglicky už umím. Portugalsko trénovat nechci. V tom je potřeba udělat jasno. Přeju si úspěch reprezentace, chci, aby mohl tým v klidu pracovat a nehodlám stát Scolarimu za zády a čekat, až udělá chybu. Jsem připraven na každou zemi, na každý projekt. Doufám, že budu obklopen milými lidmi."

Mourinho na závěr také přiznal, že odchod ze Stamford Bridge pro něj byl velmi emotivní.

"Plakal jsem. Všechno jsem tu dělal s obrovským zaujetím a emocemi. Vytvořil jsem v týmu dobrou partu. Doma mám jednu rodinu a druhou jsem měl na hřišti. Věřím, že vztah, který jsem měl s fanoušky a hráči nikdy neskončí. Ale nechci, aby hráči odcházeli jen proto, že jsem odešel já. Nechci, aby fanoušci vyvolávali moje jméno. Nechci žádné demonstrace nebo něco podobného. Jsem šťastný, že jsem odešel. Jsem spokojený s tím, čeho jsem s Chelsea dosáhl a jaký jsem tu zanechal dojem. Ale teď už mě zápasy Chelsea nezajímají. Je to pro mě uzavřené, odnesu si v srdci jen ty hezké věci. Rád bych, aby si mě lidé pamatovali jako důležitou postavu v historii Chelsea. Pokud mě nekdy budou chtít pozvat na zápas, večeři nebo nějakou oslavu, budu velmi potěšen. Rád bych si na Stamford Bridge ještě poslechl píseň o Jose Mourinhovi."

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/teamtalk.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články