Zpět na » Premier League » Nejbohatší klub v Anglii? Arsenal!

Nejbohatší klub v Anglii? Arsenal!

4

Líbilo se

24.09. - Londýnský Arsenal se stal nejbohatším klubem ve fotbalové Anglii, když jeho obrat po přestěhování na Emirates Stadium překročil hranici 200 milionů liber. Manažer Wenger se tak může těšit na tučný rozpočet na posílení kádru.

"Tento výsledek jasně demonstruje, že nepotřebujeme žádné zahraniční investory. V létě jsme získali všechny hráče, které jsme chtěli a ještě nám peníze zbyly," říká generální ředitel Arsenalu Keith Edelman.

Reaguje tak na nedávné spekulace, které v souvislosti s Gunners hovořily o možném převzetí klubu zahraničními vlastníky. Stalo se tak poté, co Uzbek Ališer Usmanov odkoupil podíl bývalého viceprezidenta Davida Deina a ještě si dělal zálusk na další odkup akcií.

"Chceme být v takové pozici, abychom další peníze nepotřebovali. Na konci roku jsme měli zůstatek 73,9 milionu liber a momentálně se pokladní hotovost ještě zvýšila," pokračuje Edelman.

Hlavním hnacím motorem ekonomiky Arsenalu se stal nový Emirates Stadium. Gunners za každý zápas generují zisk přesahující tři miliony liber.

"Tyto výsledky jsou jen důkazem úspěšnosti projektu Emirates. Otevřením stadionu klub položil základy pro svoji světlou budoucnost. AST pečlivě studuje vedení fotbalových klubů. Model Arsenalu, který byl založen na smysluplných půjčkách na investice do zázemí, které generuje zvýšené tržby, můžeme doporučit. AST zdůrazňuje svůj nesouhlas s jakýmkoliv možným prodejem Arsenalu," stojí v prohlášení AST (Arsenal Supporters Trust).

Z příznivé finanční situace může profitovat i jinak velice spořivý Arsene Wenger, od klubu má zelenou k velkým nákupům.

"Arsene měl v létě k dispozici určitý rozpočet, který ale ani nevyčerpal. Teď máme spoustu peněz k přestupům, které by Arsene rád uskutečnil. Naše hotovost činila přes 70 milionů liber a pokud Arsene bude ty peníze potřebovat, bude je mít," dodává Edelman.

Více informací o klubu Arsenal FC naleznete na www.gunners.cz

Martin Vymyslický / bbc.co.uk/skysports.com

Nejnovější články